Nagrywanie wspomnień
Nasze projekty > Nagrywanie wspomnień

Nagrywanie wspomnień

Nagrywanie wspomnień

alt

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz pomocy warszawskiej instytucji kultury, Domu Spotkań z Historią, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich nagrało wspomnienia seniorów. Akcja była częścią długofalowego projektu "Pamięć. Przyjaźń. Pomoc" współfinansowanego ze środków Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" z Berlina.

Seniorzy uwiecznili ocalając od zapomnienia swoje przeżycia mogąc przekazać je kolejnym pokoleniom: swojej rodzinie, przyjaciołom czy znajomym. To jednak nie wszystko!

Dom Spotkań z Historią i Stowarzyszenie mali bracia Ubogich nagraniami zasilili multimedialne archiwa, umożliwiając wszystkim osobom interesującym się „historią nieksiążkową” ich wysłuchanie i wykorzystanie do celów kulturalnych lub naukowych.

Nagrywane wspomnienia w dużej mierze dotyczą osobistych przeżyć z okresu okupacji niemieckiej, ale to przede wszystkim historie życia codziennego, zarówno sprzed II Wojny Światowej, jak i po niej.

Nie tylko nagranie...

Warto dodać, że wolontariusze projektu angażowali się w pomoc przy archiwizacji przetrwałych źródeł materialnych. Wypożyczali i kopiowali wiekowe, czarno-białe zdjęcia archiwalne należące do seniorów oraz fotografowali przedmioty codziennego użytku o dużej wartości historycznej.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie