Program OBECNOŚĆ
Nasze projekty > Program OBECNOŚĆ

Program OBECNOŚĆ

Program OBECNOŚĆ

W odpowiedzi na pogłębiającą się samotność starszych osób Stowarzyszenie mali bracia Ubogich stworzyło Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.

arch._mbU

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. Około 1/3 osób w wieku 80 lat doświadcza samotności i izolacji, a co piąta z nich nigdy nie wychodzi z domu. Potwierdziło to badanie "Sytuacja społeczna osób w wieku 65+" zrealizowane przez agencję ARC Rynek i Opinia na zlecenie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich w 2018 roku. Ta sytuacja diametralnie zmienia się, gdy w życiu starszego człowieka pojawia się przyjazna i troskliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą potrafi go wysłuchać, regularnie raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby zapytać o samopoczucie. Zobacz prawdziwe świadectwa OBECNOŚCI. Kliknij tutaj > Historie Wolontariuszy

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ (OBECNOŚĆ) to zorganizowany wolontariat towarzyszący polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU, dzięki którym budują się niezwykłe - oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariusza z samotnym seniorem. W Programie biorą udział setki wolontariuszy, którzy każdego dnia dają samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.

Podopiecznym Programu proponujemy nie tylko regularne odwiedziny - towarzystwo i wsparcie wolontariusza, ale także:
- spotkania międzypokoleniowe
- spotkania świąteczne (Wielkanoc, Podaruj Wigilię)
- możliwość wspólnego spędzania wakacyjnych dni (Wakacje jednego dnia)
- różne formy grupowej aktywności (Małe inicjatywy wolontariuszy)
- doraźną pomoc w wyjątkowo trudnych sytuacjach.

Aktualnie działamy w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Pruszkowie, Legionowie, Gnieźnie, Świdniku, Tarnowie i Wałbrzych.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij tutaj > Pytania i Odpowiedzi

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie