Projekt "Wsparcie. Świadomość. Godność."
Nasze projekty > Projekt "Wsparcie. Świadomość. Godność."

Projekt "Wsparcie. Świadomość. Godność."

Projekt "Wsparcie. Świadomość. Godność."

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Warszawie w latach 2008-2020 zrealizowało projekt skierowany do osób, które przekroczyły wiek 80 lat. Projekt współfinansowała Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, która wspiera międzynarodowe projekty na rzecz osób poszkodowanych przez III Rzeszę. W ramach czwartej edycji projektu - "Wsparcie. Świadomość. Godność":

  • mówiliśmy o godności osób starszych, pokazujemy, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień i uświadamialiśmy, jak wielką bolączką jest dla nich samotność;
  • zapewniliśmy samotnym osobom starszym regularne odwiedziny wolontariuszy,
  • organizowaliśmy spotkania międzypokoleniowe, w czasie których uczestnicy - seniorzy i wolontariusze - mieli okazję lepiej się poznać, podzielić ciekawymi opowieściami o swoich podróżach czy zainteresowaniach,
  • nagrywaliśmy wspomnienia seniorów dotyczące ich życia w Warszawie, archiwizowaliśmy zachowane pamiątki (w formie zdjęć, skanów) i dla chętnych organizowaliśmy sesje zdjęciowej z wolontariuszem, który uwiecznił historię starszej osoby - więcej informacji TUTAJ.
  • organizowaliśmy spotkania i szkolenia dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera w ramach inicjatywy pt. Przystanek Alzheimer".

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie