Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Jeśli tak jak my wierzysz, że lekarstwem na samotność jest obecność drugiego człowieka, pamiętaj o nas w Twoim testamencie.

Podaruj jeden procent

Jak pomagamy?

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. Nie wychodzą z domu, nie mają z kim porozmawiać, ani do kogo zadzwonić. Dopada ich apatia, brak apetytu oraz strach przed jutrzejszym dniem.

Ta sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy w życiu starszego człowieka pojawia się wolontariusz Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. To przyjazna i troskliwa osoba, która z uwagą potrafi wysłuchać podopiecznego Programu, przynajmniej raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby spytać jak się czuje i jak minął dzień.

Podaruj jeden procent

Program OBECNOŚĆ

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80 r.ż. Połowa z nich żyje samotnie. Wielu nie ma już rodziny ani przyjaciół. Co 20 senior nie ma z kim porozmawiać i w ogóle nie wychodzi z domu. By to zmienić Stowarzyszenie mali bracia Ubogich stworzyło Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.

Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza, systematycznie dzwoni i wspiera w trudnych chwilach. W ten sposób tworzą prawdziwe więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat. mali bracia Ubogich ratują przed samotną starością.

Testament krok po kroku

Dowiedz się jak sporządzić testament z zachowaniem wszystkich wymogów

przewidzianych przez prawo spadkowe.

Pobierz broszurę

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania
i pomożemy we wszelkich formalnościach

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania
i pomożemy we wszelkich formalnościach