baner 1

Aktualności Przystanku

To choroba, która powoli, z bezlitosną konsekwencją zabiera człowiekowi wszystko. Wspomnienia, uczucia, godność. Chory zapomina, czym się interesował i kogo kochał. Z tygodnia na tydzień odchodzi w swój świat, do którego nikt już nie ma dostępu. Patrzy w jeden punkt, powtarza jedno słowo, które zapamiętał, albo idzie gdzieś bez celu. To, na co pracował całe życie, zostaje brutalne wymazane, aż zostaje pustka.

czytaj więcej

„Przystanek Alzheimer” zaprasza na festiwal filmów dokumentalnych adresowanych do seniorów, który będzie się odbywał w Warszawie w dniach: 12-21 maja 2017 roku, w Kinotece, Lunie i Iluzjonie.

czytaj więcej

Problemy związane z otępieniem dotykają zarówno osoby starsze jak i ich rodziny. Wraz z rozwojem demencji obniża się zdolność chorego do samodzielnego funkcjonowania a z czasem wymaga on stałego wsparcia ze strony bliskich osób.

czytaj więcej

Dwudniowy warsztat odbędzie się w terminie: 13-14 maja 2017 roku, w godz. 9.00-14.00 na warszawskim Żoliborzu. Celem warsztatu jest zdobycie wiedzy nt. zespołów otępiennych.Warsztat poprowadzą mgr Joanna Szczuka i Marzena Wójcicka. Więcej informacji o osobach prowadzących warsztaty, samych warsztatach i ich celach szczegółowych można przeczytać w...

czytaj więcej

Instytut Biologii Doświadczalnej im M. Nenckiego PAN organizuje prelekcje poświęcone zagadnieniom mózgu. Nieodpłatne wykłady, zatytułowane "Fakty i mity" będą się odbywały w terminie: od 13 do 18. marca 2017 roku w siedzibie Instytutu przy ulicy Ludwika Pasteura 3 w Warszawie.

czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone prezentacji najnowszych badań klinicznych, prowadzonych przez międzynarodowy zespół badaczy nad chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona i innymi rodzajami otępień, w kilku ośrodkach w kraju i za granicą.

czytaj więcej

Spotkanie jest kontynuacją szkolenia, które odbyło się w „Przystanku Alzheimer” w kwietniu 2016 roku i zostało poświęcone depresji u osób chorych na chorobę Alzheimera. Szkolenie styczniowe jako część druga, zostanie poświęcone depresji opiekuna. Zagadnienia związane z tą problematyką zaprezentuje mgr Joanna Szczuka, która wybrała jak najszerszą prezentację problemu.

czytaj więcej