Rehabilitacja i usprawnianie osób z chorobą Alzheimera. Zaprawszamy na szkolenie.
Aktualności Przystanku > Rehabilitacja i usprawnianie osób z chorobą Alzheimera. Zaprawszamy na szkolenie.

Rehabilitacja i usprawnianie osób z chorobą Alzheimera. Zaprawszamy na szkolenie.

Rehabilitacja i usprawnianie osób z chorobą Alzheimera. Zaprawszamy na szkolenie.

Zapraszamy do udziału w 69. spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone usprawnianiu osób niesamodzielnych, leżących i chodzących. Tematem szkolenia będzie: Rehabilitacja i usprawnianie osób z chorobą Alzheimera.

Szkolenie jest kontynuacją i częściowo nawiązaniem do dwóch poprzednich spotkań, dedykowanych sprawności fizycznej, usprawnianiu osób niesamodzielnych, w szczególności leżących. 
I tym razem szkolenie poprowadzi specjalista, rehabilitant-fizjoterapeuta, mgr Tomasz Wiącek, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Przystanek Zdrowie (www.przystanekzdrowie.waw.pl).
Szkolenie będzie dotyczyło pomocy przy czynnościach dnia codziennego osobom leżącym i mało samodzielnym, za pośrednictwem opiekunów w warunkach domowych. Tematem szkolenia będzie prawidłowa i bezpieczna metodyka pomocy. Powtórzony zostanie wątek bezpiecznego przejścia z pozycji leżącej do pozycji siedzącej oraz transferu na wózek. Pnadto poruszony zostanie temat pozycji ułożeniowych i przeciw odleżynowych i zaprezentowany zestaw ćwiczeń ukierunkowanych na samodzielność i poprawę czynności chodu u bardziej sprawnych pacjentów.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 września 2019 roku, w godz. 17.30-19.30, w siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.  
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne.  

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie