Żonglowanie i inne, nowe neuro zabawy oraz gry- zaproszenie na 68. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer
Aktualności Przystanku > Żonglowanie i inne, nowe neuro zabawy oraz gry- zaproszenie na 68. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer

Żonglowanie i inne, nowe neuro zabawy oraz gry- zaproszenie na 68. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer

Żonglowanie i inne, nowe neuro zabawy oraz gry- zaproszenie na 68. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone usprawnianiu procesów pamięci w oparciu o pamięć mięśniową i jej aktywację.  Tematem szkolenia będzie: Żonglowanie i inne, nowe neuro zabawy oraz gry, pomocne w poszerzaniu horyzontów umysłowych, wizualizacji oraz przekraczania własnych granic!   

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowych warsztatów  żonglowania i nowych neuro zabaw. Warsztat dedykowany jest zarówno  dla osób  zainteresowanych budową rezerw kognitywnych zarówno tych, które doznały urazy fizycznej (wypadek, zatrucie pokarmowe, wysoka gorączka) lub psychicznych- traumy, są w depresji, w lęku czy też  doznają innego rodzaju cierpienia czy też mają w rodzinie osobę dotkniętą chorobą otępienną.

Żonglowanie pomaga w szybkim tempie regenerować mózg, przyswajać, nabywać utrwalać nowe informacje i umiejętności manualne, obu ręcznią  obsługę urządzeń, np. drony, samoloty, laparoskopie. Pomaga usuwać nawykowe zachowania. Liczne badania naukowe potwierdzają, że poprzez żonglowanie następuje przyrost nowej tkanki mózgowej poprzez auto produkcję substancji neurotroficznych! Jest to uniwersalne narzędzie, wspomagające w regeneracji tkanki mózgowej po udarach lub urazach fizycznych czy też intoksykacji.

 Podczas spotkania można będzie skorzystać z urządzenia VERIM. VERIM jest systemem autodydaktycznym opartym na metodzie biofeedbacku. Stworzony został po to, by każdy indywidualnie mógł rozpoznać własne wzorce stresu i dowiedzieć się, jakim zmianom podlega (lustro w którym można zobaczyć co dzieje się w umyśle). Przede wszystkim jednak VERIM to doskonałe narzędzie do tego, by nauczyć się jak stać się osobą bardziej świadomą siebie i skutecznie działającą, by nie być bezsilną ofiarą swoich wewnętrznych negatywnych wzorców zachowania i myślenia.

W warsztatach żonglowania mogą uczestniczyć zarówno opiekunowie, jak i podopieczni we wstępnej fazie choroby.

Szkolenie poprowadzi Janusz Peryt, zajmujący się nowymi metodami neuro zabaw i gier.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 27 czerwca 2019 roku, w godz. 17.30-19.30, w siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com , ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne.  

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie