Alzheimer – rozumiem – wspieram
Aktualności Przystanku > Alzheimer – rozumiem – wspieram

Alzheimer – rozumiem – wspieram

Alzheimer – rozumiem – wspieram

Ruszyła kampania Alzheimer – rozumiem – wspieram, która ma na celu zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji) oraz o potrzebach osób chorych i ich opiekunów rodzinnych.

brpo alzheimer
Dziś w naszym kraju ponad 500 tysięcy osób żyje z otępieniem, w tym 300 tysięcy z chorobą Alzheimera. Prognozy wskazują, że za 25 lat będzie ich dwa razy więcej. Problem dotyczy przede wszystkim osób starszych, w wieku powyżej 60-65 lat; im człowiek starszy, tym większe jest ryzyko pojawienia się objawów otępienia. Szacuje się, że wśród osób najstarszych, po 80 roku życia, co piąta osoba ma objawy demencji. Zmiany zachowania osób z pierwszymi objawami otępienia często lekceważone, tłumaczone starszym wiekiem, pozostają bez diagnozy i leczenia. Choroba otępienna może trwać kilkanaście lat, a bliscy często nie potrafią pomóc. W społeczeństwie brakuje podstawowej wiedzy o objawach, postępowaniu choroby, miejscach, gdzie można otrzymać pomoc i potrzebne informacje.
Sprawa jest bardzo ważna dla wielu rodzin i osób samotnych, dlatego zapraszamy i zachęcamy do upowszechniania wiedzy o potrzebach osób żyjących z chorobą otępienną i ich opiekunów. Tutaj pobierz > broszurę, która w prosty sposób opisuje zagadnienie.
Organizatorami kampanii są Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Alzheimer Polska.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie