Jak choroba Alzheimera u mojej mamy wpłynęła na moje życie, ciało i umysł!
Aktualności Przystanku > Jak choroba Alzheimera u mojej mamy wpłynęła na moje życie, ciało i umysł!

Jak choroba Alzheimera u mojej mamy wpłynęła na moje życie, ciało i umysł!

Jak choroba Alzheimera u mojej mamy wpłynęła na moje życie, ciało i umysł!

Zapraszamy do udziału w 71. spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone opowiedzeniu autentycznej historii przypadku choroby Alzheimera w relacji chory-opiekun.    

Tematem szkolenia będzie: Jak choroba Alzheimera u mojej mamy wpłynęła na moje życie, ciało i umysł! 

We wrześniu 2019 roku miało miejsce w Toruniu  szkolenie warsztatowe prowadzone przez Teepę Snow dla opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera. Po raz pierwszy w Polsce mieliśmy okazję wysłuchać relacji o chorobie Alzheimera przez pryzmat doświadczeń osoby chorej. Po raz pierwszy osoba dotknięta tą chorobą opowiedziała o swoich doświadczeniach i doznaniach. Podzieliła się publicznie tym, czego doświadcza i co przeżywa. Pan Adam, niegdyś inżynier, opowiedział skrótowo swoją historię w sposób niezwykle wzruszający i pouczający. 

Na listopadowym spotkaniu „Przystanku Alzheimer” będziemy mieli możliwość wysłuchania osobistej relacji opiekuna i tego, jak choroba Alzheimera przyczyniła się do pozytywnych zmian w jego życiu, postrzegania siebie oraz samej choroby. Swoją historią podzieli się z Państwem Pan Janusz Peryt, który poprowadzi to spotkanie. Będzie to relacja o tym, jak wraz z postępem choroby u bliskiej mu osoby, wyniszczającej mózg, doświadczenie to motywowało go do samorozwoju, dokonywania przemian we własnym życiu na wielu poziomach. O tym, co sam odkrył i zobaczył przez pryzmat choroby Alzheimera, jako cennego doświadczenia, dającego siłę do wielu nowych wspierających zmian. Towarzyszenie bliskim w ich chorobie może stać się szansą na uruchomienie wielu talentów i ukrytych potencjałów. Może wzbogacić nas samych. Pan Janusz Peryt przedstawi Państwu m. in. korzyści wynikające z żonglowania i poznanych przez siebie neuro zabaw oraz gier, pomocnych w poszerzaniu horyzontów umysłowych, wizualizacji oraz przekraczaniu własnych granic! 

Jak twierdzi, te nowo nabyte umiejętności z korzyścią zastępują używki, takie jak: kawa, cukier, alkohol oraz inne chemiczne i behawioralne zachowania. Są naturalnym elementem terapii substytucyjnej. 

Osoby zainteresowane będą miały możliwość poznania i przetestowania systemu autodydaktycznego opartego na metodzie biofeedbacku. Stworzonego po to, aby każdy indywidualnie mógł rozpoznać własne wzorce stresu i dowiedzieć się, jakim zmianom podlega (lustro, w którym można zobaczyć, co dzieje się w umyśle). Takie możliwości daje urządzenie Verim. Narzędzie do tego, aby stać się bardziej świadomą siebie osobą i osobą skutecznie działającą. Wychodzącą poza schematy bycia bezsilną ofiarą swoich własnych negatywnych wzorów zachowania i myślenia. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 roku, w godz. 17.30-19.30, w siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować na adres:przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne.  Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie