Ufunduj niezapomniany dzień wakacji samotnym seniorom.
Aktualności > Ufunduj niezapomniany dzień wakacji samotnym seniorom.

Ufunduj niezapomniany dzień wakacji samotnym seniorom.

Ufunduj niezapomniany dzień wakacji samotnym seniorom.

Samotność w czterech ścianach
Samotność wśród ludzi to jeden z najbardziej powszechnych problemów dzisiejszego świata. Mieszkamy i przechodzimy obok starszych samotnych osób i myślimy: “na pewno ktoś ich odwiedza”, “mają przecież rodzinę”. Mijamy ich i szybko zapominamy. Seniorzy rzadko przyznają się do tego, że brakuje im rozmowy, wspólnego spaceru, spotkania z innymi. Zamknięci w domach po prostu godzą się ze swoim losem i powoli żegnają z marzeniami.

A przecież nadchodzą wakacje, czas wycieczek, słońca i spotkań. Pani Teresa z Pruszkowa, która jest bohaterką tegorocznego spotu promującego wakacyjną akcję, jest pogodną seniorką, która w przeszłości cieszyła się na myśl o wakacjach. Jak sama wspomina: pamięta zapach powietrza latem. Unieruchomiona po operacji nogi, zamknięta w czterech ścianach małego mieszkania, powoli przestawała marzyć o promieniach słońca i zapachu powietrza.

Zobacz video i poznaj panią Teresę >>

Słońce jest na wyciągnięcie ręki
Teraz, dzięki akcji Wakacje jednego dnia, pani Teresa ma szansę spędzić miło czas poza domem. Możesz spełnić jej marzenie, które jest także marzeniem innych podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Poznaj szczegóły na stronie >>

Spędzić dzień z drugim człowiekiem
Od lat wspieramy osamotnione osoby starsze, dając im to, czego potrzebują najbardziej: obecność drugiego człowieka. Podczas akcji Wakacje jednego dnia, organizowanej od wielu lat, swoje marzenia o “zapachu powietrza latem” i wyjściu z domu na jeden dzień w towarzystwie wolontariusza zrealizowało już kilkuset seniorów – naszych podopiecznych. Wolontariusze organizują wycieczki za miasto, do parków i muzeów.

Pomóż pani Teresie i innym seniorom
Jeżeli chcesz pomóc – ufunduj dzień wakacji samotnym seniorom. Koszt wyjazdu to 100 zł, na co składają się: transport, posiłek i ubezpieczenie. Niezapomniane chwile, które pani Teresa będzie pamiętać przez cały rok, to wartość znacznie przewyższająca tę kwotę.

Wystarczy przekazać darowiznę na stronie >> lub dokonać bezpośredniej wpłaty na konto bankowe: 56 1600 1462 1818 9539 9000 0003. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie.

Aby pomóc samotnym seniorom, można także udostępnić film promujący akcję>>
lub wspierać działania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich na Facebooku.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie