“Kiedyś latem wyjeżdżałam za miasto.
Teraz sama nie zejdę nawet na ławkę pod blokiem.”

Ufunduj dzień wakacji starszej samotnej osobie
kliknij i pomóż!
pani Krystyna z koleżanką, maj 1945 r.,
Al. Jerozolimskie w Warszawie
Pani Krystyna urodziła się w Warszawie w 1929 roku. W trakcie Powstania Warszawskiego udało się jej uniknąć śmierci podczas masowych egzekucji.
W 1944 Niemcy przewieźli ją do obozu pracy Berlin – Spandau, gdzie przydzielono ją do pracy w fabryce zbrojeniowej. Po zakończeniu wojny wróciła do Warszawy. Jako jedna z pierwszych kobiet w Polsce w 1961 roku zrobiła kurs prawa jazdy i przez pół roku pracowała jako kierowca taksówki. Była zawsze aktywna i energiczna. Niestety tamte czasy należą już do wspomnień. Obecnie mieszka sama z kotem Maćkiem na Czerniakowie. Dziś, jak wiele starszych samotnych osób, jest uwięziona w czterech ścianach z powodu problemów z poruszaniem i braku windy. Chcemy zaprosić Panią Krystynę i 320 starszych osób na wycieczki za miasto: na łąkę, do lasu, na łono przyrody.
Potrzebujemy Twojej pomocy!

Jak pomagamy?

Co roku latem nasze stowarzyszenie - “mali bracia Ubogich” - organizuje: jednodniowe wycieczki za miasto oraz tygodniowe pobyty wakacyjne w letnich miejscowościach. Dzięki tym wyjazdom samotne starsze osoby mogą wyjść z domu, odpocząć z dala od miejskiego hałasu, spędzić czas wśród życzliwych im ludzi, w otoczeniu przyrody.

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Mamy pod opieką ponad 320 osób takich, jak pani Krystyna – starszych, mieszkających samotnie w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. One nie mają szans samodzielnie wyjechać za miasto. Nierzadko już samo wyjście do lekarza jest dla nich wyzwaniem. Zamknięte w czterech ścianach dusznych mieszkań, marzą o wytchnieniu wśród zieleni. Dlatego „mali bracia Ubogich” organizują od wielu lat wakacyjne wyjazdy. Dzieje się to dzięki wsparciu finansowemu ludzi dobrej woli oraz życzliwości wolontariuszy, którzy towarzyszą przez cały dzień swoim podopiecznym. Mamy nadzieję, że dzięki Tobie w tym roku znów wspólnie zabierzemy starsze samotne osoby na kilka jednodniowych wycieczek za miasto.

Odmień ich tegoroczne wakacje! Bo każdy dzień jest na wagę złota…

Jak wygląda wycieczka za miasto?

Każda wycieczka za miasto to wyjazd minimum 20 osób do miejsca oddalonego o ok. 1-1,5h drogi od domu. Autokar przewodzi naszych podopiecznych do lasu, na wieś, do pasieki, ogrodu lub w inne ciekawe miejsce. Tam czekają na nich: czyste powietrze, zielone drzewa, kolorowe łąki i życzliwi ludzie. Zawsze towarzyszą im wolontariusze, którzy podadzą rękę, popchają wózek, pomogą pokonać schodki. Kwota 47 zł uwzględnia transport, posiłek, napoje, drobne atrakcje na miejscu wycieczki, ubezpieczenie. Im więcej zbierzemy funduszy, tym więcej wycieczek za miasto zorganizujemy.

Wycieczka

Kto czeka na wakacje w Białobrzegach?

W tym roku 25 osamotnionych seniorów ma szansę pojechać na tygodniowe wakacje w Białobrzegach.
Dla wielu z nich będą to pierwsze wakacje od ponad 10 lat. Wyjazd na tak długo to ogromne wyzwanie, więc i duże obawy na początku. Nie każdy chce lub może się na to zdecydować. Te osoby, które są gotowe na taką wakacyjną przygodę, przeżyją z nami radosny czas. Każdy dzień będzie pełen wrażeń. Planujemy spacery nad jeziorem, gry planszowe, konkursy, wspólne ognisko. Nikt nie będzie miał prawa siedzieć sam i się nudzić. Ostatniego dnia wszyscy będziemy płakać ze wzruszenia i wymieniać się adresami…Tak jest co roku! 85 zł to koszt jednej doby pobytu wakacyjnego dla jednej osoby. Zawiera nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, atrakcje na miejscu pobytu, opiekę pielęgniarki. Seniorzy będą tam mieli także stałe wsparcie naszych wolontariuszy.

Wycieczka