Wielkanoc inna niż wszystkie
Aktualności > Wielkanoc inna niż wszystkie

Wielkanoc inna niż wszystkie

Wielkanoc inna niż wszystkie

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy są dla nas wszystkich inne niż zwykle. Nie odwiedzamy krewnych, nie wychodzimy na długie świąteczne spacery, nie zaniesiemy naszych koszyczków do świątyń. W tym roku, niestety, tradycji nie stanie się zadość.

Dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich ważną tradycją są nasze świąteczne spotkania. Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiła nam ich zorganizowanie. Na szczęście to, co w tych Świętach najważniejsze, okazało się możliwe, bo pamięć, życzliwość i dobre słowo nie znają żadnych przeszkód.
Zamiast wspólnego śniadania - wielkanocny catering pod drzwi. Koszyczek wielkanocny - zamiast osobiście przez wolontariusza - dostarczony przez kuriera w maseczce i rękawiczkach. Życzenia przekazane za pomocą listu. Pod względem organizacyjnym te Święta są inne niż wszystkie. Jest jednak coś, co się nie zmieniło...To radość i wdzięczność naszych podopiecznych, gdy otrzymują od nas dowody naszej pamięci i troski.
collage 2020 03 01 08 50 47
„Tu są żywe kwiaty! I słodkości. Jakie to wszystko piękne.”  - zachwycała się wielkanocnym upominkiem przez telefon pani Janka, podopieczna mbU z Poznania. Zawsze optymistycznie nastawiona do świata, zawsze potrafiąca dostrzec coś dobrego, w najtrudniejszej nawet sytuacji. Przez słuchawkę słychać jej radość. Jak zawsze - całą sobą wyraża swoje uczucia. Nawet na odległość.
"Z serca dziękuję za to wsparcie. Nie zostawiliście nas w potrzebie w tym trudnym czasie. Czuje, że nie jestem sama".– mówiła pani Basia, seniorka z Warszawy. W jej głosie słychać, jak bardzo docenia ten gest, jak wiele on dla niej znaczy. 
Oczywiście żal nam nieodbytych spotkań. Tęsknimy za sobą nawzajem. Ale to, co w Stowarzyszeniu najważniejsze – życzliwe relacje z drugim człowiekiem i troska o jego los - ani przez chwilę nie straciły na ważności. Ta Wielkanoc jest inna niż wszystkie, ale nasza obecność w życiu podopiecznych pozostaje niezmiennie taka sama.  

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie