Uroczystość Wigilijna mbU Poznań
Aktualności > Uroczystość Wigilijna mbU Poznań

Uroczystość Wigilijna mbU Poznań

Uroczystość Wigilijna mbU Poznań

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, czas w którym dzieją się rzeczy niesamowite, gdy wszystko staje się możliwe. Wigilia małych braci w Poznaniu jest tego doskonałym przykładem. Po raz kolejny udało nam się zorganizować dla naszych podopiecznych uroczystość pełną ciepła, radości, i prawdziwej bliskości. A to wszystko dzięki naszym wspaniałym darczyńcom i wolontariuszom.

W tym roku w Stowarzyszeniowej Wigilii wzięło udział 60 podopiecznych. Dla wielu z nich przybycie na tą uroczystość jest jedną z nielicznych okazji w roku do wyjścia z domu. Pomimo swych problemów zdrowotnych, nasi dzielni podopieczni znajdują w sobie siłę, by pojawić się na wspólnym świętowaniu, by móc podzielić się opłatkiem z innymi seniorami i wolontariuszami, by móc życzyć sobie zdrowia i pomyślności. A to wszystko dzięki magii świąt.

Uroczystość rozpoczęła się oczywiście od życzeń, które w imieniu Stowarzyszenia złożyła Pani Ola Retecka, wiceprezes mbU. Następnie głos zabrał nasz znamienity gość, pan Jędrzej Solarski, Wiceprezydent Poznania, który wraz z panią Dorotą Potejko z Wydziału Zdrowia reprezentowali w tym szczególnym dniu władze miasta. Po oficjalnych przemówieniach rozdano opłatki i wszyscy – podopieczni, wolontariusze, nawet pan prezydent – rzucili się sobie w ramiona. Uściskom, uśmiechom i dobrym życzeniom nie było końca.

Po skończonym posiłku wszyscy podopieczni otrzymali śpiewniki z kolędami. W tym roku kolędowanie poprowadziły nasze wolontariuszki: Kasia, Magda i Ada. Na koniec każdy podopieczny otrzymał świąteczny upominek. W rolę pomocników Świętego Mikołaja wcielili się oczywiście nasi wolontariusze.

Atmosfera tego sobotniego popołudnia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tylu uśmiechów, radości, objęć, całusów nie sposób zobaczyć na co dzień. Trudno wyrazić słowami jak bardzo wdzięczni jesteśmy naszym darczyńcom i wolontariuszom za to, że umożliwili nam zorganizowanie tego wydarzenia. Dzięki nim, wlaliśmy w serca naszych podopiecznych mnóstwo miłości, radości, bliskości i pozytywnej energii, a to zdecydowanie najpiękniejszy prezent, jaki można podarować samotnej starszej osobie na Święta!

Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

na strone4

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie