Spotkanie czwartkowe - Andrzejkowe!
Aktualności > Spotkanie czwartkowe - Andrzejkowe!

Spotkanie czwartkowe - Andrzejkowe!

Spotkanie czwartkowe - Andrzejkowe!

Poznańskie seniorki regularnie spotykają się na kawę i ciastko w siedzibie Stowarzyszenia, by porozmawiać na najróżniejsze tematy. W ostatni czwartek listopada na tapetę wzięły obrzędy Andrzejkowe!

Specjalnie na to spotkanie, nasza wolontariuszka, Pani Teresa przygotowała sporo ciekawostek na temat listopadowych wróżb, i to nie tylko tych Andrzejkowych. Okazało się bowiem, że tydzień przed imieninami Andrzeja, obchodzono kiedyś Katarzynki. Te dwa dni różniły się tym, że w Katarzynki przyszłość wróżyli sobie młodzi kawalerowie, w Andrzejki zaś panny.

Seniorki chętnie dzieliły się swoimi wspomnieniami z czasów młodości – zarówno tymi dotyczącymi wróżenia, jak i tymi związanymi z hucznymi Andrzejkowymi zabawami. Na koniec polaliśmy wosk. Panie miały wróżyć, jaka przyszłość czeka Stowarzyszenie mbU. Z interpretacji woskowych cieni wynika, że rok 2020 będzie dla nas pasmem sukcesów!

Kolejne spotkanie przy kawie zaplanowano na początek grudnia. Tym razem zadaniem naszych seniorek będzie ubranie choinki :)

andrzejki

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania44

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie