Program OBECNOŚĆ – pan Henryk – numizmatyk i pianista.
Aktualności > Program OBECNOŚĆ – pan Henryk – numizmatyk i pianista.

Program OBECNOŚĆ – pan Henryk – numizmatyk i pianista.

Program OBECNOŚĆ – pan Henryk – numizmatyk i pianista.

Pan Henryk zna się na monetach i medalach jak mało kto. Przepracował 40 lat w Muzeum Lubelskim w dziale numizmatyki – praca była jego pasją.

Pan Henryk jest podopiecznym naszego Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Prowadzimy go nieprzerwanie od 2003 roku i otaczamy wsparciem setki seniorów osamotnionych z Warszawy, Lublina, Poznania, Pruszkowa, Świdnika i Wrocławia.

lupa

"Jestem historykiem. Pracowałem w Muzeum Lubelskim. Codziennie dzieliłem się z ludźmi moją wiedzą. Ale to tylko wspomnienie. Teraz mieszkam sam w pustym mieszkaniu, a kontakt z drugim człowiekiem, to dla mnie wielkie święto... Moją pasją jest gra na pianinie, ale muzyka bez słuchaczy traci sens..." – mówi nasz podopieczny.

Wolontariuszką pana Henryka jest Ola – studentka medycyny. Już na początku znajomości senior zaczął uczyć Olę gry na pianinie, aby podczas spotkań mogli wspólnie muzykować.

„Dbając o bezpieczeństwo pana Henryka musieliśmy na razie wstrzymać nasze muzyczne spotkania, ale koronawirus nie stanął na przeszkodzie by się regularnie słyszeć.” – mówi Ola. „Oboje tęsknimy za odwiedzinami i wiem, że pan Henryk nie może się już doczekać kiedy znów wspólnie zagramy”– dodaje Ola.  

portret4

Tymczasem leczymy samotność seniorów na wszelkie dostępne i bezpieczne sposoby. Ola podtrzymuje pana Henryka na duchu podczas regularnych rozmów telefonicznych. Pamiętała także o jego święcie – kilka dni temu znalazł na wycieraczce piękny bukiet urodzinowy.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie