500 km dla samotnych seniorów
Aktualności > 500 km dla samotnych seniorów

500 km dla samotnych seniorów

500 km dla samotnych seniorów

Przepłyną kajakami 500 km do Bałtyku. Chcą zwrócić uwagę na „cichą epidemię”


We współpracy z firmą WithSecure inicjujemy wspólną akcję „500 km dla samotnych seniorów. Ufunduj im dzień wakacji”. 5 maja trzej pracownicy firmy wypłynęli kajakami z Poznania w tygodniową, prawie 500-kilometrową podróż do Bałtyku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem samotności wśród seniorów i zebranie funduszy na zorganizowanie jednodniowych wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych naszego  Stowarzyszenia.

Wielu seniorów przez choroby, niepełnosprawność lub strach przed samotnym opuszczeniem domu jest ograniczonych do przebywania w swoich czterech ścianach. Określani czasem mianem „więźniów czwartego piętra”, aby wybrać się nawet na krótką wycieczkę, potrzebują wsparcia drugiej osoby, która pomoże im w transporcie i zapewni poczucie bezpieczeństwa.

W okresie letnim dzieci cieszą się wakacjami, dorośli wyczekują urlopu, a biura podróży mają pełne ręce roboty. Chcemy zwrócić uwagę także na osoby starsze i samotne, które pragną możliwości wyjścia z domu, chociaż na jeden dzień. Aby spełniać wakacyjne marzenia seniorów, co roku latem organizujemy „Wakacje jednego dnia”, czyli jednodniowe wyjazdy za miasto dla seniorów, podczas których mogą spędzić wakacyjny czas w towarzystwie wolontariuszy i innych podopiecznych.

Kajakowa wyprawa za wakacyjnymi marzeniami


Aby wesprzeć zbieranie funduszy na wyjazdy wakacyjne dla seniorów Patrick Archbold, Rafał Urbański i Leszek Tasiemski z firmy WithSecure postanowili w niecodzienny sposób zachęcić innych do włączenia się w zbiórkę. W ramach akcji „500 km dla samotnych seniorów. Ufunduj im dzień wakacji”, w niedzielę 5 maja wyruszyli w siedmiodniową wyprawę kajakową z Poznania do Bałtyku, biegiem Warty, Odry i Dziwny. Podczas niej będą nagłaśniać problem samotności wśród seniorów zachęcając do wspierania wakacyjnych wyjazdów dla nich w ramach zbiórki na platformie siepomaga.pl, organizowanej przez Stowarzyszenie.

Samotność i lęk społeczny są cichą epidemią, dotykają ludzi w każdym wieku i z różnych środowisk. Nasza wyprawa ma na celu podniesienie świadomości problemu i wsparcie tych, którzy czują się odizolowani, zwłaszcza seniorów. Mamy nadzieję, że naszą akcją zachęcimy wiele osób do wsparcia szczytnego celu, który pozwoli osobom starszym, choć na chwilę oderwać się od trudów codziennego życia w samotności i wywoła uśmiech na ich twarzach – mówi Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure.

Bitwa o (projekt) flagi i wsparcie akcji

W przygotowania do akcji zaangażowani byli również pozostali pracownicy firmy WithSecure, którzy w ramach wewnętrznego konkursu mogli przygotować projekt flagi, pod którą odbędzie się wyprawa do Bałtyku. Zwycięski projekt wyłoniło jury z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Wsparcie dla kajakowej wyprawy od podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia spłynęło jeszcze przed jej oficjalnym rozpoczęciem.

Dzielnym panom życzę powodzenia i stopy wody pod kilem – mówi pani Halina, seniorka z Lublina. – Super pomysł! Wielkie ukłony dla Panów, zarówno za pomysł przepłynięcia w łódce takiej liczby kilometrów, ale także, co ważniejsze, za to, że pomyśleli o osobach starszych i samotnych oraz naszym Stowarzyszeniu – dodaje Błażej, wolontariusz Stowarzyszenia z Gniezna.

Relację z wyprawy kajakowej do Bałtyku będzie można śledzić na naszych kanałach
Facebook >>

Instagram >>

Zbiórkę można wesprzeć na stronie: https://www.siepomaga.pl/500km

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie