Pani Anna - uczestniczka Powstania Warszawskiego
Aktualności > Pani Anna - uczestniczka Powstania Warszawskiego

Pani Anna - uczestniczka Powstania Warszawskiego

Pani Anna - uczestniczka Powstania Warszawskiego

Nasza podopieczna pani Anna ma 91 lat i dopiero w tym roku, dzięki staraniom mbU, pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego oraz MOPS Pruszków, otrzymała legitymację bojownika o Wolną Polskę. 

Projekt bez tytulu 12

Przez 76 lat uważała, że to coś normalnego pomagać i walczyć o lepsze jutro. Jak wspomina: Nawet jak podczas Powstania Warszawskiego ważyłam 27 kilo, to starałam się pomagać innym, nosząc chleb i wodę.

Dzięki ogromnej ludzkiej życzliwości pani Anna została zaproszona na oficjalne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej oraz z Władzami Miasta Stołecznego Warszawy.

Wolontariusze mbU Tomasz i Bronisława pomogli seniorce dotrzeć na uroczystość. Tak o wydarzeniu opowiada Tomek: Gdy rano pytałem panią Anię o samopoczucie, to mówiła, że dwie noce nie mogła spać z emocji. Podczas wydarzenia chciała usiąść w pierwszych rzędach, więc przyjechaliśmy dużo wcześniej. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez wolontariuszy z muzeum, a pani Ania została zaproszona do zajęcia miejsca w drugim rzędzie. Na wszystko miała dobry widok. Tego dnia pani Ania zapomniała o problemach z kręgosłupem, o sąsiadach którzy palą papierosy za jej oknem, a w szczególności o tym, że oprócz garstki przyjaciół i wolontariuszy z mbU nie ma nikogo na świecie. Gdy emocje opadły – pani Ania lekko zasłabła, ale na szczęście wolontariuszka z muzeum szybko interweniowała wzywając ratowników. Bardzo wzruszająca była prośba ratowników o wspólne zdjęcie z panią Anią ­– »bohaterką, której zawdzięczają życie w wolnej Polsce« – mówili."

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie