Pabianice – kolejne miasto na mapie mbU!
Aktualności > Pabianice – kolejne miasto na mapie mbU!

Pabianice – kolejne miasto na mapie mbU!

Pabianice – kolejne miasto na mapie mbU!

Z radością informujemy, że zaczęliśmy nasze działania w Pabianicach. Wspólna rozmowa, wypicie herbaty lub kawy, spacer, oglądanie zdjęć, czyli wspólne spędzenie czasu, podczas którego samotna osoba starsza otrzyma poczucie, że jest dla kogoś ważna, że jest ktoś, kto o niej pamięta… Na takiego rodzaju wsparcie ze strony wolontariuszy mogą liczyć pabianiccy seniorzy.

Jak podaje Urząd Statystyczny w Łodzi – pabianiczanek powyżej 60. roku życia jest aż 11 625. Stanowią one zatem prawie 19 procent liczby ludności Pabianic. Kobiety w tym mieście przewyższają swoją liczebnością ponad dwukrotnie mężczyzn. Panów na emeryturze (tj. powyżej 65 lat) mieszka tam 4 860.

Samotność czasem trudno zaobserwować, czasem równie trudno znaleźć na nią lekarstwo. Problem ten dotyka coraz większej grupy osób starszych.

Z ogromną uważnością, na ponad 16 tys. mieszkańców – osób powyżej 65 r.ż, patrzy Urząd Miasta w Pabianicach, który wraz z Pabianicką Radą Seniorów zauważa problem osamotnienia.

Rozwiązaniem jest obecność drugiego człowieka i wrażliwości na własne otoczenie, dlatego dołącz do nas w Pabianicach, zostań wolontariuszem i odmień los samotnej osoby starszej żyjącej w Twoim mieście! – mówi koordynatorka regionu łódzkiego Klaudyna Kubiak.
crm.malibracia.org.pl/wolontariusz/pabianice

Pabianiccy seniorzy pragnący zbudować relację z drugim człowiekiem, opartą na życzliwości, uważności i trosce uzyskają informacje pod numerem telefonu: +48 662 502 566 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-16).

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie