Warsztaty florystyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
Aktualności > Warsztaty florystyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Warsztaty florystyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Warsztaty florystyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Październik to w Poznaniu miesiąc poświęcony seniorom. To również ważny miesiąc dla naszego Stowarzyszenia – pierwszy dzień października to w końcu Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Niestety nie wszyscy podopieczni mogą włączyć się w obchody tego święta. Niektórzy są zbyt schorowani by móc opuścić swoje mieszkania. Z myślą o tych osobach zorganizowaliśmy jesienne warsztaty florystyczne. Owoce tych zajęć, jak co rok, przekazaliśmy naszym podopiecznym domowym.

W tym roku postanowiliśmy przygotować bukiety z żywych kwiatów w koszykach. Uczestniczki warsztatu musiały najpierw przygotować materiały: wyłożyć koszyki folią, dociąć i namoczyć gąbkę florystyczną, obciąć zbyt długie łodygi roślin. Następnie, trzeba było jak najpiękniej wypełnić koszyki kwiatami.

Nasze dzielne seniorki od rana uwijały się, by przygotować 40 stroików. Wszystkie przygotowane kompozycje, przy pomocy wolontariuszy, zostały przekazane podopiecznym domowym.

Pracy było sporo, ale satysfakcja z dobrze wykonanego zadania ogromna. Świadomość, ile nasza praca może sprawić radości innym zdecydowanie dodała nam skrzydeł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego warsztatu za ich niesamowite zaangażowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania.

florystyka MDOS

Październik to w Poznaniu miesiąc poświęcony seniorom. To również ważny miesiąc dla naszego Stowarzyszenia – pierwszy dzień października to w końcu Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Niestety nie wszyscy podopieczni mogą włączyć się w obchody tego święta. Niektórzy są zbyt schorowani by móc opuścić swoje mieszkania. Z myślą o tych osobach zorganizowaliśmy jesienne warsztaty florystyczne. Owoce tych zajęć, jak co rok, przekazaliśmy naszym podopiecznym domowym.

W tym roku postanowiliśmy przygotować bukiety z żywych kwiatów w koszykach. Uczestniczki warsztatu musiały najpierw przygotować materiały: wyłożyć koszyki folią, dociąć i namoczyć gąbkę florystyczną, obciąć zbyt długie łodygi roślin. Następnie, trzeba było jak najpiękniej wypełnić koszyki kwiatami.

Nasze dzielne seniorki od rana uwijały się, by przygotować 40 stroików. Wszystkie przygotowane kompozycje, przy pomocy wolontariuszy, zostały przekazane podopiecznym domowym.

Pracy było sporo, ale satysfakcja z dobrze wykonanego zadania ogromna. Świadomość, ile nasza praca może sprawić radości innym zdecydowanie dodała nam skrzydeł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego warsztatu za ich niesamowite zaangażowanie.

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie