Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Aktualności > Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. Święto zostało ustanowione w 1985 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu docenienia pracy wolontariuszy ofiarujących swój trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego na całym świecie.

Przez 18 lat swojej działalności w Polsce, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wykształciło profesjonalny i sprawnie funkcjonujący system wolontariatu towarzyszącego. Ponad pół tysiąca wolontariuszy mbU regularnie odwiedza samotnych seniorów, a Stowarzyszenie systemowo wspiera ich działania, oferując profesjonalną koordynację, szkolenia i superwizje. Stale pracujemy nad tym, żeby nasz wolontariat przynosił jak najwięcej korzyści zarówno podopiecznym, jak i wolontariuszom.

W tym specjalnym dniu z serca dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom za ich czas i zaangażowanie. Bez Was nie byłoby Stowarzyszenia. Życzymy Wam niesłabnącej satysfakcji z Waszej pracy i oczywiście tego, żeby dobro powróciło do Was w zwielokrotnionej formie.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie