Drzwi otwarte w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich w Poznaniu
Aktualności > Drzwi otwarte w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich w Poznaniu

Drzwi otwarte w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich w Poznaniu

Drzwi otwarte w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich w Poznaniu

2Armand Marquiset History 5

„Senioralni. Poznań” to cykl wydarzeń przygotowanych specjalnie z myślą o poznańskich seniorach. W październiku w różnych instytucjach, uniwersytetach oraz organizacjach pozarządowych odbywają się wykłady, warsztaty oraz spotkania. W tym roku Stowarzyszenie po raz kolejny dołączyło do tej inicjatywy, przygotowując w ramach drzwi otwartych wykład pod tytułem „Kwiaty przed chlebem - o życiu i działalności  Armand’a Marquiset.”

Wykład wygłosiła Pani Ola Retecka, wiceprezes Stowarzyszenia, znawczyni historii mbU. Pani Ola jak zwykle mówiła z tak wielkim zaangażowaniem i przejęciem, że swoją miłością do założyciela małych braci zaraziła wszystkie słuchaczki.

Po wykładzie przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz rozmowy na temat wolontariatu 60+. Tego dnia staraliśmy się zachęcić naszych gości do zaangażowania się w działania na rzecz Stowarzyszenia. Z doświadczenia wiemy, jak bardzo nasi podopieczni cenią sobie kontakt z bardziej dojrzałymi wolontariuszami, dlatego postanowiliśmy tego dnia promować ideę wolontariatu wśród seniorów.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom coraz więcej seniorów w Poznaniu będzie decydowało się na działanie wolontaryjne.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie