„Rola opiekuna i jego potrzeby” – zapraszamy na 57. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”
Aktualności Przystanku > „Rola opiekuna i jego potrzeby” – zapraszamy na 57. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

„Rola opiekuna i jego potrzeby” – zapraszamy na 57. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

„Rola opiekuna i jego potrzeby” – zapraszamy na 57. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone dobrostanowi opiekuna. Spotkanie nosi tytuł: „Rola opiekuna i jego potrzeby”. 

2slider2
Od samopoczucia opiekuna zależy jakość sprawowanej opieki. Bardzo dobrze jest uświadomić sobie, że na każdego, kto pełni taką rolą, czyhają zgubne pułapki. Jak temu przeciwdziałać? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami? Jak zachować dobrostan psychiczny i fizyczny? Zapraszamy do udziału w spotkaniu poświęconemu takim właśnie zagadnieniom.  
Spotkanie poświęcone potrzebom opiekuna, będzie miało charakter seminaryjny. W trakcie spotkania zostaną omówione i przedyskutowane z uczestnikami szkolenia następujące kwestie:
- opiekun w roli „ofiary”
- wyczerpanie opiekuna
- popełniane błędy prowadzące do wyczerpania (czy umiem rozmawiać o trudnych, krępujących tematach, np. seksualność chorych)
- co można zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie
-  jak zorganizować choremu zajęcia na różnych etapach choroby 
- czy też będę miała/miał chorobę Alzheimera?
- czy zapominanie to już objawy choroby Alzheimera?
- czy robić badania pamięci lub testy na chorobę Alzheimera?
- przykładowe ćwiczenia pamięci.
Szkolenie poprowadzi Danuta Jankowska, osoba niezwykle doświadczona w tematyce choroby Alzheimera, przenikająca świat chorych i opiekunów wraz w problemami, jakie się z tym wiążą, od wielu lat swojej praktyki zawodowej. W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć o rozlicznych praktycznych rozwiązaniach, wspierających państwa ogromny trud i ciężką pracę, jaką jest całodobowa opieka i współtowarzyszenie choremu.  
Spotkanie odbędą się w czwartek, 29 marca 2018 roku, o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne. 
Uwaga! W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.  

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie