Oleje tłoczone na zimno a choroby centralnego układu nerwowego - zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer"
Aktualności Przystanku > Oleje tłoczone na zimno a choroby centralnego układu nerwowego - zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer"

Oleje tłoczone na zimno a choroby centralnego układu nerwowego - zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer"

Oleje tłoczone na zimno a choroby centralnego układu nerwowego - zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer"

Zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone medycynie niekonwencjonalnej i roli oleju tłoczonego na zimno, jego dobroczynnego wpływu na choroby układu nerwowego, w tym na chorobę Alzheimera.

Oleje tłoczone na zimno zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe, enzymy, aminokwasy, minerały oraz inne zdrowotne składniki mające dobroczynny wpływ na poprawne funkcjonowanie naszego systemu nerwowego, z mózgiem włącznie. Spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, zostanie poświęcone prezentacji niekonwencjonalnej, autorskiej terapii w chorobie Alzheimera, opracowanej przez Pana Bogusława Wyszyńskiego z Łomży.

Ludzki mózg funkcjonuje poprawnie przy odpowiedniej ilości kwasów omega. Przy ich niedoborze, zbyt niskim stężeniu, pojawiają się różne patogenne symptomy. Innymi słowy zmiany, które uniemożliwiają poprawne funkcjonowanie mózgu. Nasz mózg jest zbudowany z kwasów omega, szczególnie te obszary, które odpowiadają za regulację nastroju. Gdy zabraknie ich w pożywieniu, komórki nerwowe powoli przestają pełnić swoją funkcję. Uzupełnienie tego niedoboru pozwala odbudować struktury mózgowe, cofając chorobę. Powinniśmy być świadomi jednej istotnej rzeczy, mianowicie tego, że poziom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w naszych komórkach zmienia się bardzo wolno. Oznacza to, że kuracja oparta na suplementacji (w tym regularnym podawaniu właściwego oleju) wymaga czasu. To są długie miesiące kuracji, a w jednym z odnotowanych przypadków właściwy poziom kwasów omega pojawił się po dwóch latach – mówi Pan Bogusław Wyszyński. Pozytywną stroną kuracji jest fakt, iż raz uzyskane efekty wyrównawcze, utrzymują się niekiedy całe dziesięciolecia. - dodaje  B. Wyszyński.

Najskuteczniejszą dawką jest 2000 mg EPA – przy takim stężeniu, jak dowiodły próby kliniczne, choroba cofa się najszybciej, nie powodując jednocześnie skutków ubocznych. Skuteczność można przyspieszyć poprzez rozszerzenie kuracji o kilka innych, uzupełniających suplementów.

Wśród niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mózgu substancji znajdują się: cholina – wraz w kwasami omega odbudowuje struktury w naszym mózgu, urydyna, lit, witaminy z grupy B, w szczególności metylokobalamina.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się też tego, co oznacza właściwy olej z uwagi na terapeutyczne właściwości, jak wygląda kuracja w chorobie Alzheimera i jakie ma przełożenie na poprawę stanu zdrowia, w szczególności kondycję mózgu i procesy pamięci.

Spotkanie odbędzie się w 29 września 2016 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul. W. Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie