Zagrajmy w zielone! – warsztaty robienia ogrodów w słoikach poprowadzone przez Fundację Veolia

Zima coraz bliżej, ale my wspominamy jeszcze lato. Nasi podopieczni, wraz z pracownikami firmy Veolia, należącymi do Fundacji Veolia, w ostatnią sobotę przygotowali ponad 50 ogrodów w słoiku. Warsztaty odbyły się w siedzibie Veolia Energia, gdzie tuż za naszymi plecami znajdował się gigantyczny zakład elektrociepłowniczy. Była to więc niepowtarzalna okazja by dowiedzieć się, skąd w poznańskich mieszkaniach bierze się ciepło i prąd.

Pracownicy firmy Veolia Poznań, wspierają nasze Stowarzyszenie już od dawna. Przy okazji świąt czy innych uroczystości, przygotowują dla naszych podopiecznych świąteczne paczki ze słodyczami, kartki, ozdoby czy inne ręcznie robione podarunki. Ostatnio z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych były to chusteczniki ozdobione metodą decoupage. Tym razem, po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do tego, by zrobić coś wspólnie!

Spotkanie rozpoczęło się słodkim poczęstunkiem oraz projekcją krótkiego filmu, wyjaśniającego pracę elektrociepłowni. Następnie osoby chętne mogły wybrać się na krótką wycieczkę po terenie zakładu. Po wycieczce wszyscy zasiedliśmy do stołów by rozpocząć pracę nad naszymi ogrodami. Zadanie nie było łatwe, ale za to niezwykle twórcze. W zachowaniu odpowiedniej kolejności warstw podłoża pomagali wolontariusze Veolii oraz Stowarzyszenia. Potem trzeba było utworzyć kompozycję z roślin i wszystko pięknie ozdobić. Co najważniejsze, każdy z podopiecznych miał za zadanie przygotować dwa słoje – jeden dla siebie, drugi dla podopiecznych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli pojawić się na spotkaniu.

Seniorzy wracali z tego spotkania niezwykle podekscytowani i szczęśliwi. W końcu obfitowało ono w moc atrakcji i wymagało sporo twórczego wysiłku.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i tak piękną organizację warsztatów firmie Veolia, szczególnie zaś Pani Agnieszce i Pani Dianie, które czuwały nad wszystkim od początku do końca.

Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

warsztaty veolia