Warsztaty rękodzielnicze w DPS na ul. Zamenhofa

W ostatni poniedziałek października spotkaliśmy się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Zamenhofa na warsztatach rękodzielniczych. Tematem przewodnim spotkania była jesień, na szczęście nastroje tego dnia były zdecydowanie bardziej pogodne niż październikowe niebo. W końcu była to nie tylko okazja do wykonania jesiennych ozdób, ale również do spędzenia miło czasu z innymi ludźmi.

Przy słodkim poczęstunku i kawie, kilkunastu mieszkańców DPS wycinało z filcu elementy ozdób, aby utworzyć z nich piękne jesienne klamerki. Każdy z uczestników wyszedł z zajęć z kilkoma zrobionymi przez siebie dziełami. Już podczas spotkania wiele osób wspominało, dla kogo przeznaczą wykonane przez siebie przypinki. Cieszymy się, że nasze warsztaty dają możliwość nie tylko zrobienia czegoś dla siebie, ale również pomyślenia o innych.

Czas przy pracy i rozmowach minął zadziwiająco szybko. Na szczęście już w grudniu wracamy na ul. Zamenhofa, tym razem aby wykonać ozdoby świąteczne.

 dps zamenhofa jesien

Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania41