TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ

Fundamentem działalności Stowarzyszenia mali bracia Ubogich są prawdziwe relacje budowane poprzez regularne odwiedziny naszych wolontariuszy u osamotnionych starszych osób i umiejętne ich słuchanie.

Kim są nasi wolontariusze? To ludzie, którzy otwierają serca na tych, którzy bardzo potrzebują obecności drugiego człowieka. W naszym Stowarzyszeniu bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy pokazuje, jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie.
Przedstawiamy Marlenę i panią Danusię. Tak wolontariuszka opisuje swoją relację z podopieczną:
"Z Danusią znamy się od ponad roku. Na początku byłyśmy nieco nieśmiałe, ale szybko przekonałyśmy się, że możemy na sobie polegać. Odkryłyśmy, że wiele nas łączy. Na co dzień spędzamy czas na spotkaniach przy herbatce czy winie.
Rozmawiamy o życiu i o codziennych sprawach. Dla mnie jest to chwila oddechu od codziennego zabiegania. Czasem zdarza nam się wybrać na koncert, do teatru lub pojechać na wycieczkę.
Są to piękne chwile spędzone na rozmowach i małych przyjemnościach. Danusia pomaga mi spojrzeć na życie z innej perspektywy, zwolnić tempo. W zamian za swój czas otrzymuję o wiele więcej: przyjaźń na dobre i na złe."
Na zdjęciu Marlena i pani Danusia na wycieczce w Konstancinie.

mbU WJD Konstancin 6.09.201915