Program OBECNOŚĆ – wolontariuszka Julia i pani Krysia – wspólna pasja fundamentem przyjaźni

www mbU2Wolontariuszka Julia i pani Krysia poznały się tuż przed pandemią. Ale zdążyły odkryć swoją wspólną pasję, dzięki której miały piękne inspiracje do rozmów telefonicznych w czasie izolacji.

Tak o tej relacji opowiada Julia: Gdy koordynatorka Klaudia opowiadała mi o podopiecznej, jej zamiłowaniu do książek, wierszach pisanych do szuflady i duszy artystki, w moim sercu pojawiło się ciepło, a na twarzy uśmiech. Poczułam, że w pani Krysi odnajdę bratnią duszę. Mamy podobny gust jeżeli chodzi o literaturę piękną. Chętnie dyskutujemy o tym co przeczytałyśmy wspólnie, ale też polecamy sobie nawzajem książki. W trakcie pandemii, gdy nie mogłyśmy się spotkać kila razy wysłałam pani Krysi paczkę z książkami, o których potem dyskutowały podczas rozmów telefonicznych.

Wolontariuszka i podopieczna niedawno wróciły do wspólnych spotkań po czasie przymusowej izolacji. Miały ku temu doskonały powód – urodziny pani Krysi!

Julia zabrała swoją podopieczną do pobliskiej kawiarni na kawę i ciastko. W końcu mogły sobie porozmawiać w cztery oczy. A w prezencie pani Krysia dostała od Julii (jak się można domyślić) kolejne dwie książki