Program OBECNOŚĆ – pani Janina i wolontariuszka Monika – niezwykły zbieg okoliczności

Wolontariat towarzyszący to długoterminowa relacja budowana z samotnym seniorem. Daje to możliwość zbudowania zaufania oraz szczerego i bliskiego poznania się. Na takim gruncie rodzą się przyjaźnie na wiele lat.

mbU www Janina i MonikaPrzedstawiamy świadectwo wolontariuszki  Moniki: Zgłosiłam się do mbU we wrześniu 2018 r., jak się okazało pani Janeczka zrobiła dokładnie to samo i to w tym samym dniu. Śmiejemy się z takiego zbiegu okoliczności.  Jesteśmy sobie od początku przeznaczone. Pani Janina to cudowna osoba. Pomimo wielu bolesnych przeżyć potrafi cieszyć się życiem. Jest pogodna, wesoła i towarzyska. Zawsze myśli i mówi o mnie bardzo ciepło, dzwoni do mnie, żeby się podzielić dobrymi i gorszymi wieściami. Bardzo często podkreśla: «Traktuję Cię jak córkę». Nasza relacja rozwija się już od dwóch lat i jesteśmy sobie coraz bliższe.Mamy bardzo podobne przekonania i wartości zatem tematów do rozmów przy kawie nigdy nam nie brakuje. A obydwie uwielbiamy kawę i słodycze. 

Zdjęcie to wspomnienie ze wspólnego rejsu Wisłą, bardzo wyjątkowego dla pani Janiny, bo była to jej pierwsza wycieczka statkiem.