Program OBECNOŚĆ – pani Irena i wolontariuszka Sylwia

W Programie OBECNOŚĆ każdy czuje się wysłuchany i ważny. Oddajemy głos koordynatorce Klaudii, która opowiada o relacji pani Ireny i Sylwii.

www8
Pani Irena i wolontariuszka Sylwia znają się od półtora roku. Sylwia jest zauroczona panią Ireną, czemu się nie dziwię. Seniorka jest niezwykle mądrą i kulturalną kobietą. Prawdziwa dama! Jest też bardzo życzliwa, otwarta i ciekawa innych ludzi. Pani Irena pochodzi z kresów wschodnich, a jej mąż był wojskowym, więc ma do opowiadania dużo ciekawych historii. We wrześniu skończyła 96 lat!
Bardzo się cieszę, że udało nam się z panią Ireną wybrać jakiś czas temu do Parku Sołackiego. Było to wyjątkowe wyjście, bo zwykle stan zdrowia i samopoczucia seniorki nie pozwalają na takie swobodne wychodzenie. Pani Irenie bardzo się podobało na wycieczce. Podczas podróży pokazała mi, gdzie wcześniej mieszkała. Poza tym mogłam posłuchać kilku historii z jej życia, których opowiedzenie odkładała specjalnie na ten dzień. Miłym akcentem dnia był dla nas obiad we francuskim bistro – relacjonuje wolontariuszka Sylwia.