Pachnące mikołajki

Świece zapachowe i sole do kąpieli dodadzą przytulności w niejeden zimowy wieczór. 6 grudnia odbyły się warsztaty dla podopiecznych gdzie mogli wykonać je samodzielnie.

Zajęcia zorganizowane przez wolontariuszkę Magdę rozpoczęły się od przygotowania pojemników na świeczki. Niewielkie słoiczki dzięki kreatywności seniorów i dostępnych materiałów zamieniły się w piękne bazy pod wosk. Podczas procesu jego roztapiania Magda zwróciła uwagę na jego rodzaj. Do świec został użyty wosk sojowy, który w odróżnieniu do popularnego parafinowego jest nietoksyczny.
W czasie gdy gotowe świeczki stygły podopieczni komponowali sole do kąpieli. Sól himalajska z ulubionymi olejkami eterycznymi i nawilżającymi nie tylko zaskakiwała walorami zapachowymi, nie zabrakło również walorów estetycznych- dodatków w postaci wysuszonych kwiatów. Na końcu wszystko wylądowało w ozdobnych torebeczkach.
Czas spędzony w kreatywny sposób pozostawił nas nie tylko z wiedzą na nowe tematy ale również z przepięknie pachnącymi prezentami mikołajkowym dla bliskich lub samego siebie- bo dlaczego nie?

Relacje przygotowała wolontariuszka Karolina.
mbU.warsztaty.zadbana.seniorka.06.12.1913