Muzyka łączy pokolenia – wspólny śpiew przy pianie z przedszkolakami z „Krainy Dźwięków”

O tym jak muzyka łączy pokolenia mieliśmy okazję przekonać się w ostatnią środę, podczas spotkania poprowadzonego przez naszą wolontariuszkę Kasię pt. „Wspólnym głosem”. Kasia regularnie spotyka się z naszymi seniorkami na wspólne śpiewanie przy pianinie. Tym razem przyprowadziła ze sobą swoich wychowanków z przedszkola „Kraina Dźwięków”. Czy można sobie wyobrazić bardziej międzypokoleniowe spotkanie?

Gdy nasz próg przekroczyła dziesięcioosobowa grupa przedszkolaków, stało się coś magicznego – nagle wszystkie seniorki stały się na nowo babciami. Pomagały ściągać kurteczki, prowadziły naszych małych gości do pokoju z pianinem, częstowały smakołykami, przytulały. Maluchy z „Krainy Dźwięku” skradły naszym paniom serca. Równie duże wrażenie zrobił na seniorkach sposób prowadzenia spotkania, przez Kasię. Na początku wszyscy muzycznie się przedstawili oraz zaśpiewali powitalną piosenkę w kole. Następnie rozpoczęło się śpiewanie najróżniejszych utworów. Dla dorosłych przygotowane były teksty, dzieci natomiast wyśpiewywały „lalala” na daną melodię. Oprócz pianina, pojawiły się również proste, drewniane instrumenty.

Odwiedziny przedszkolaków wniosły w nasze serca mnóstwo energii i radości. Tym trudniej było nam się z nimi pożegnać. Na szczęście już w grudniu Kasia przyprowadzi kolejną grupę maluszków, tym razem na wspólne kolędowanie. Już nie możemy się doczekać!!!

przedszkolaki spiewaja z seniorami