Kalendarz OBECNOŚĆ 2020

Wyjątkowy kalendarz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich powraca! Kalendarz OBECNOŚĆ 2020 jest gotowy. Podobnie jak w zeszłym roku, w projekt zaangażowały się polskie gwiazdy ze świata mediów i Internetu, które razem z seniorami ze Stowarzyszenia wzięły udział w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Kalendarz powstał w ramach akcji charytatywnej, która ma na celu zwrócenie uwagi na samotne osoby starsze. Nazwa OBECNOŚĆ jest nieprzypadkowa — całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych małych braci Ubogich, na Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.
Tytuł projektu odnosi się do potrzeby bliskości, kontaktu z drugim człowiekiem, którą odczuwa każdy, a w szczególności samotni seniorzy. Zdjęcia wykonane przez Karola Tomaszewskiego, przy asyście Michała Szyca, pokazują seniorów i gwiazdy wspólnie
realizujących zainteresowania i hobby podopiecznych Stowarzyszenia.
W tegorocznej sesji zdjęciowej seniorów i gwiazd udział wzięli wyjątkowi goście: Marta Manowska, Julia Wieniawa, Mateusz Gessler, Michał Żebrowski, Joanna Przetakiewicz, Ten Typ Mes, Red Lipstick Monster, Adam Zdrójkowski, Sylwia Przybysz, Jan Dąbrowski, Honorata Skarbek, Joanna Jędrzejczyk i Marcelina Zawadzka.

obecnosc2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu z sesji zdjęciowej: https://youtu.be/jA5qpBKiJRY

Kalendarz powstał z inicjatywy Urszuli Rogali (konferansjerzy.com), przy asyście Piotra Grabarczyka. Produkcja tego kalendarza odbyła się dzięki wsparciu Grupy Vidoq i koordynacji Magdaleny Pierzynowskiej. Projekt zrealizowano dzięki zaangażowaniu wielu
osób: Katarzyny Żurawskiej i Magdy Graff – które zadbały o make up, stylistki Mileny Bekalarskiej, rekwizytorki Bernadetty Jamróż, ekipy z salonu fryzjerskiego "U FRYZJERÓW" oraz AïOLI Cantine Bar Café Deli. Na jednej z sesji pojawiły się Alpaki z Okęcia, a patronat medialny kolejny rok objął portal Przeambitni.

Aby otrzymać ten wyjątkowy kalendarz, wystarczy wejść na stronę www.malibracia.org.pl/kalendarz i wesprzeć akcję darowizną w wysokości 100 zł. Prosimy o podanie dokładnego adresu korespondencyjnego.

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ to wyjątkowy Program wolontariatu towarzyszącego, polegający na systematycznych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych. Buduje niezwykłą, opartą na przyjaźni i zaufaniu, relację wolontariusza z
samotnym seniorem. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat. Obecnie pod stałą opieką mbU jest ponad 300 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa.

KONTAKT DLA MEDIÓW w sprawie akcji kalendarz OBECNOŚĆ:
Urszula Rogala, rzeczniczka akcji, tel. 791 132 111, e-mail: urogala@malibracia.org.pl