"wycieraczkowe zakupy" i nie tylko
Aktualności > "wycieraczkowe zakupy" i nie tylko

"wycieraczkowe zakupy" i nie tylko

"wycieraczkowe zakupy" i nie tylko

Ostatnie tygodnie przyniosły nam nowe wyzwania. Nasi podpieczni to w większości osoby po 80 roku życia. Są więc w tzw. grupie wysokiego ryzyka. Jak pomagamy im w tym szczególnym czasie? Oto kilka przykładów:

 • Pomagamy w zakupach. Dzięki jednej z zasad doboru podopiecznych i wolontariuszy w naszym Programie TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ wielu wolntariuszy mieszka w okolicy swoich podopiecznych. Dzięki temu taka pomoc do seniora trafia sprawniej i nie narażamy wolontariuszy na "wyprawy po mieście'.  "wycieraczkowe zakupy", jak nazwała je Dagmara -  jedna z naszych wolontariuszek - mają być bezpieczne dla obu stron.
  Pamiętamy też o potrzebie pomocy w wykupieniu recept czy realizacji bieżących opłat.

  Zobaczcie jak wyglądają takie zakupy i pomyślcie o tym by wesprzeć tak Waszych sąsiadów. Pamiętajcie, że nie każdy sąsiad/sąsiadka może zejść do tablicy ogłoszeń. Warto do starszej osoby zapukać i zaoferować pomoc przez drzwi. Kliknij tutaj by obejrzeć film >
 • Organizujemy posiłki.  tym niezwykle trudnym czasie we współpracy z firmami cateringowymi dostarczamy posiłki prosto pod drzwi naszych seniorów. Poza smacznym jedzeniem nasi podopieczni dostają dużo więcej: poczucie bezpieczeństwa

  "Otwieram co rano drzwi i widzę na wycieraczce pięknie zapakowaną paczkę z posiłkami na cały dzień. I tak przez cały tydzień. Dziś pomoc i wdzięczność to najdroższa waluta świata." – mówi jedna z naszych podopiecznych, pani Maria.

 • Jesteśmy w stałym kontakcie telefionicznym z naszymi podopiecznymi. Dzięki temu wiemy jakie są bieżące potrzeby naszych podopiecznych i możemy na nie sprawnie reagować.
 • Niezmiennie niesiemy kwiaty przed chlebem. Nasi wolontariusze pamietają o tym, że równie ważne, co zapasy w lodówce są relacje. A te, zbudowane w ramach odwiedzin realizowanych do tej pory w Programie OBECNOŚĆ procentują teraz po stokroć. Wolontariusze dzwonią systematycznie do podopiecznych, choćby po to, żeby zapytać jak się czują i jak minął dzień.

  "Dziękuję kochana, ty mnie przy życiu trzymasz, cieszę się, że chociaż twój głos słyszę, to już mnie na duchu podnosi" - mówi p. Irena, podopieczna Stowarzyszenia do wolontariuszki Dagmary.

Tworząc przed laty Program dla osamotnionych seniorów pn. TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ robiliśmy to w głębokim przekonaniu, iż należy wesprzeć tę niedostrzeganą grupę w naszym społeczeństwie. Zbudowaliśmy dobrze zorganizowany wolontariat towarzyszący polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU. Dzięki nim zrodziły się niezwykłe - oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariuszy z samotnymi seniorami.
Dziś, w tej szczególnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, nasz Program daje każdego dnia bezpieczeństwo setkom seniorów.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie