Przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze
Aktualności > Przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze

Przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze

Przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze

Od wielu tygodni w sklepowych witrynach widoczne są już świąteczne stroiki, ozdoby, pudełka, świeczki czy światełka. To znak, że święta zbliżają się wielkimi krokami i czas zadbać o wystrój naszych domów.

W związku z tym, w naszym Stowarzyszeniu odbyły się zajęcia z rękodzieła, na których seniorki miały okazję przygotować przepiękne choinki z wikliny papierowej. Panie najpierw pieczołowicie wyplatały swoje choinki na gotowym stożku. Następnie trzeba było nadać drzewkom nieco koloru – zostały one spryskane złotym, srebrnym i zielonym sprayem. Na koniec została najprzyjemniejsza praca – ozdabianie. Koraliki, łańcuszki, gwiazdki, bombeczki i brokat poszły w ruch by wyczarować piękne, bogate, i kolorowe choinki. Zadowolenie z efektu końcowe przerosło oczekiwania uczestniczek.

Największą radość daje jednak fakt, że te cudeńka, nie dość że piękne, są również bardzo ekologiczne. Wykonane zostały z wikliny papierowej z recyklingu, i w przeciwieństwie do zwykłej choinki, za rok będą równie pięknie zdobić mieszkania naszych Seniorek.

rekodzielo choinki1Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania45

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie