Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Aktualności > Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to zdecydowanie najważniejsze ze wszystkich świąt w naszym kalendarzu. W tym roku w Poznaniu ten wyjątkowy dzień uczciliśmy dwa razy. Najpierw w sobotę 28.09.2019 zorganizowaliśmy spotkanie dla naszych podopiecznych nad jeziorem Malta. Następnie 1.10.2019 wyszliśmy na ulicę miasta aby wszystkim napotkanym seniorom złożyć życzenie oraz wręczyć różę.

Mali Bracia impreza nad malta2

Sobotnie spotkanie z okazji MDOS odbyło się w restauracji Hotelu Novotel Malta. Pogoda tego dnia nie pozwoliła nam na imprezę plenerową, na szczęście z przeszklonych ścian restauracji roztaczał się widok na ogród i Park Tysiąclecia, a każdy kto miał ochotę mógł wyjść zaczerpnąć świeżego powietrza na tarasie. Rozpoczęliśmy oczywiście od złożenia życzeń naszym seniorom. Następnie przywitaliśmy gości – pracowników firmy Veolia, którzy już po raz kolejny wsparli nas podczas organizacji dużego wydarzenia, jakim jest MDOS. Tym razem przygotowali dla naszych podopiecznych przepiękne chusteczniki metodą decoupage. Podarunki wręczyły seniorom dwie młodziutkie wolontariuszki: Jagoda i Kornelia – córki jednej z pracownic Veolii. Ten przepiękny gest wywołał mnóstwo radości i wzruszenia wśród podopiecznych. Po smacznym posiłku przyszedł czas na główną atrakcje: występ iluzjonisty, pana Jakuba Walkowiaka. Sztuczki ze sznurkami, kartami czy znikającą kostką oczarowały publiczność. Kilka seniorek zdecydowało się również na wystąpienie w roli asystentki magika.

Mali Bracia rozdawanie kwiatow

Druga część obchodów święta seniorów miała miejsce we wtorek 1. października. Tego dnia nasi wolontariusze wręczali na ulicach Poznania róże osobom starszym. Do rozdania mieliśmy aż 1000 kwiatów, każdy opatrzony karteczką z życzeniami oraz adresem naszej poznańskiej siedziby. Obdarowani seniorzy byli miło zaskoczeni, wielu z nich po raz pierwszy słyszało o MDOS. Widać było ogromną radość, wzruszenie i wdzięczność za pamięć i życzenia.

 

 

 

Cały czas odbieramy telefony z podziękowaniami zarówno od naszych podopiecznych, za piękną uroczystość, jak i od seniorów obdarowanych kwiatami na ulicy. Wszyscy podkreślają, jak wiele znaczy dla nich nasza pamięć i życzliwość. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić im tyle radości i być powodem do uśmiechu!

logo poznania40Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie