Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów!
Aktualności > Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów!

Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów!

Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów!

Żeby tylko ktoś był – tak najczęściej odpowiadają starsze samotne osoby, zapytane, czego życzą sobie na Święta. Po raz kolejny organizujemy akcję wielkanocną dla ponad 500 naszych podopiecznych.

W poprzednich latach pandemia ograniczyła możliwość organizacji spotkań, co dodatkowo pogłębiło poczucie izolacji i osamotnienia wśród seniorów. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.
Jest wśród nich pani Teresa, dla której jeszcze kilka lat temu Wielkanoc była czasem radosnych przygotowań. Jednak po śmierci męża została całkowicie sama. Dziś towarzystwa pani Teresie dotrzymuje tylko paprotka, stojąca w pokoju, który seniorka kiedyś nazywała “gościnnym”.

Zobacz video i poznaj p. Teresę >>

Dziś dodatkowo jeszcze odżyły lęki i trudne przeżycia wojenne. Bezcenne chwile spotkań są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. – dodaje J. Mielczarek

Już 50 zł wystarczy, by ufundować pani Teresie lub innej samotnej starszej osobie wielkanocny koszyczek i zapewnić to, czego potrzebuje najbardziej – bezcenne chwile spotkań przy wielkanocnym posiłku.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie jest dziś wsparcie Polaków dla naszych sąsiadów doświadczających wojny. Nie zapominamy jednak o osamotnionych osobach starszych w naszym kraju, które wciąż potrzebują naszej uwagi i obecności. – zauważa J. Mielczarek. Ostatnie wydarzenia w Europie mocno dotykają samotnych seniorów, więc tym bardziej zdecydowaliśmy się na przygotowanie akcji świątecznej i zbiórkę na ten cel. – dodaje.

Nawet jeśli spotkania przy dużym wspólnym stole nie będą możliwe, to każdego seniora odwiedzi wolontariusz, a na wielkanocnym śniadaniu nie zabraknie tradycyjnych potraw. Wolontariusze i organizatorzy akcji postarają się, by mimo trudnej sytuacji, mogło się odbyć jak najwięcej spotkań świątecznych.

Ponad 500 podopiecznych Stowarzyszenia czeka na wielkanocny koszyczek i świąteczne spotkanie z drugim człowiekiem. Jak pomóc? Wystarczy wejść na stronę www.malibracia.org.pl/wielkanoc i podarować nadzieję na Wielkanoc.

Akcję można też wesprzeć przez udostępnienie w swoich mediach społecznościowych linku strony www.malibracia.org.pl/wielkanoc lub wspomnianego video promującego akcję.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie