Podaruj rodzinną Wielkanoc!

Posłuchaj!

Wielkanoc 80-letnia pani Adela zapamiętała jako piękne chwile spędzone z najbliższymi. W świątecznym koszyczku nigdy nie mogło zabraknąć ręcznie zdobionych pisanek, a w domu panował nastrój radosnego oczekiwania. „Wszystko minęło” mówi ze smutkiem i dodaje: „Brak mi tego oczekiwania na dni, które były tak wspólnie i uroczyście obchodzone…” MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

Ufunduj Wielkanoc dla samotnej starszej osoby!

  • Wybierz cel
  • Wpłać wybraną kwotę
  • Samotna starsza osoba otrzyma od nas zaproszenie na wspólne śniadanie wielkanocne
Posłuchaj!

Jak pomagamy?

Co roku tuż przed Wielkanocą dla takich osób, jak pani Adela, organizujemy śniadania wielkanocne. Zapraszamy naszych podopiecznych w Warszawie, Lublinie i Poznaniu do wspólnych świątecznych stołów. Zapewniamy tradycyjne wielkanocne potrawy, świąteczną atmosferę i bezpieczny transport. W tym roku na seniorów będą też czekać symboliczne odświętne koszyczki. Bez nich trudno sobie wyobrazić Wielkanoc.

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” wspiera ponad 320 osób takich, jak pani Adela – starszych, mieszkających samotnie w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Tęsknią za życzliwą obecnością drugiego człowieka i szansą na prawdziwe święta, ale nierzadko samo wyjście do lekarza jest dla nich nie lada wyzwaniem. Dzięki Tobie możemy to zmienić! Już 40 zł wystarczy by ufundować pani Adeli lub innej osobie starszej cudowne wielkanocne śniadanie, na które pomożemy im dotrzeć. 77 zł zapewni piękny wielkanocny zestaw śniadania wraz z symbolicznym wielkanocnym koszyczkiem.