Samotność znika,
gdy pojawia się
drugi człowiek

Ufunduj wielkanocny koszyczek samotnym seniorom.
Z nim przyniesiemy bliskość drugiego człowieka.

Ufunduj Wielkanocny koszyczek

Wybierz kwotę wsparcia

UZUPEŁNIJ DANE
PŁATNOŚĆ

Pozostaw dane kontaktowe.
Bez tego nie otrzymamy Twojego wsparcia.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Pozwolą nam zrealizować Twoją płatność i informować Cię o efektach naszej akcji.

* Pole wymagane

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Nikt nie powinien siedzieć sam przy wielkanocnym stole. Samotność w Święta pogłębia poczucie izolacji i wywołuje smutek. Dlatego chcemy z Twoją pomocą, wraz z koszyczkiem wielkanocnym, przynieść samotnym seniorom bliskość drugiego człowieka.

Koszt koszyczka z ozdobą i łakociami to 50 zł. Zorganizujemy też świąteczny catering, który trafi do osamotnionych seniorów tuż przed Wielkanocą. Znajdą się w nim m.in. żurek, jaja faszerowane, sałatka jarzynowa, wielkanocna baba i mazurek. To wymaga dodatkowych nakładów, dlatego każda wpłata jest ważna. Sprawi, że w tym wyjątkowym czasie na stołach naszych podopiecznych nie zabraknie świątecznych potraw, a bezcenne chwile spotkań przyniosą poczucie wspólnoty, które jest im tak bardzo potrzebne.

Co podarujesz seniorom?

Wielkanocny
koszyczek
+
Świąteczny
catering
+
Bliskość
wolontariusza

Jak pomagamy?

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od 17 lat wspiera starsze samotne osoby. Zapewniamy im to, co najważniejsze – bliskość drugiego człowieka. Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ to żywe historie przyjaźni setek samotnych seniorów i wolontariuszy. Dziś to już 400 seniorów z ośmiu miast.

Wspieramy ich przez cały rok, ale Święta to zawsze szczególny czas. Seniorzy wyczekują naszych tradycyjnych wielkanocnych spotkań, bo to dla nich szansa na wyjście z domu i spędzenie czasu w życzliwej atmosferze. Niestety, pandemia znów pozbawiła ich tej możliwości. Dlatego chcemy zapewnić seniorom wielkanocny koszyczek i posiłek. Znamy też sposób, by w tym świątecznym czasie bezpiecznie zobaczyli się z innymi seniorami i wolontariuszami.

Jak wygląda spotkanie u seniora?

To będą szczególne odwiedziny.

W tym świątecznym czasie zaplanowaliśmy kameralne wizyty wolontariuszy u podopiecznych. To będą wyjątkowe spotkania, na których - dzięki pomocy wolontariuszy - przez kamerkę w telefonie lub komputerze, seniorzy porozmawiają z innymi seniorami i wolontariuszami, złożą sobie życzenia i spędzą wspólne świąteczne chwile.

W ten sposób stworzymy naszym podopiecznym możliwość zobaczenia przyjaciół ze Stowarzyszenia w bezpieczny sposób. Sprawimy, że nawet w tak trudnym czasie, samotne starsze osoby poczują radość Wielkanocy i z nadzieją pomyślą o nadchodzącej wiośnie.

Zasady bezpieczeństwa

Przed nami już druga Wielkanoc w cieniu pandemii. Oprócz przywrócenia potrzebującym nadziei i radości, musimy także mieć na uwadze bezpieczeństwo zarówno naszych podopiecznych, jak i wolontariuszy.

Planujemy:

spotkania kameralne - tylko podopieczny i wolontariusz
w odwiedzinach będą uczestniczyły jedynie osoby zdrowe
wszystkim zapewnimy niezbędne środki ochrony indywidualnej
Ufunduj wielkanocny koszyczek

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.