Wycieczki do Szreniawy i Uzarzewa
Aktualności > Wycieczki do Szreniawy i Uzarzewa

Wycieczki do Szreniawy i Uzarzewa

Wycieczki do Szreniawy i Uzarzewa

Na przełomie września i października wybraliśmy się z naszymi seniorami na trzy wycieczki: dwa razy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, raz do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Wyjazdy te odbyły się w ramach projektu „Uniwersytet Ludowy dla dorosłych i dojrzałych – cykl interaktywnych lekcji muzealnych dla seniorów” realizowanego przez szreniawskie muzeum.

Podczas wyjazdów do tych przepięknych podpoznańskich miejscowości mieliśmy okazję nie tylko zwiedzić ekspozycję muzeów, ale również wziąć udział w ciekawych warsztatach i prelekcjach. Oto jak wyjazdy wspomina jedna z seniorek, Pani Kamila:

Było super! Zwiedzanie Muzeum nie było bierne lecz połączone z wykładami i dodatkowymi informacjami na temat eksponatów związanych z historią rolnictwa i kultury ludowej. Ciekawe były warsztaty dotyczące ozdób noszonych przez kobiety na polskiej wsi, połączone z możliwością samodzielnego ich wykonania. Dużo wrażeń było podczas oglądania żywych zwierząt, ekspozycji maszyn, zwiedzania Pałacu Bierbaumów, mieszczącego eksponaty z życia ziemiaństwa czy przejażdżki bryczką. Można było dużo się dowiedzieć o historii rolnictwa, co stało się przyczynkiem do wspomnień niektórych seniorek!

Miejsce z dużą ilością zieleni, kwiatów, różnych ekspozycji. Doskonałe do spacerów, relaksu, spędzenia przyjemnego czasu na łonie natury, dodatkowo połączone z przekazem historycznym nt. rolnictwa i wspomnień o wsi. Były to bardzo ciekawe wycieczki i chętnie powrócimy do tych urokliwych miejsc!

Przyjemnie czyta się tak pozytywną relację. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do Szreniawy i Uzarzewa, bo jak widać – zdecydowanie warto!

wycieczka do Szreniawy

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie