Legionowo – kolejne miasto na mapie mbU
Aktualności > Legionowo – kolejne miasto na mapie mbU

Legionowo – kolejne miasto na mapie mbU

Legionowo – kolejne miasto na mapie mbU

Z radością informujemy, że w maju zaczęliśmy nasze działania w Legionowie. Wspólna rozmowa, wypicie herbaty lub kawy, spacer, oglądanie zdjęć, czyli wspólne spędzenie czasu, podczas którego samotna osoba starsza otrzyma poczucie, że jest dla kogoś ważna, że jest ktoś, kto o niej pamięta… Na takiego rodzaju wsparcie ze strony wolontariuszy mogą liczyć legionowscy seniorzy. W rozwoju Programu OBECNOŚĆ w tym mieście wspiera nas nasz partner – Fundacja Biedronki.

Statystyki Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że w Legionowie w 2020 r. mieszkało 12 941 osób w wieku poprodukcyjnym, podczas gdy w 1995 r. było to zaledwie 5 525 osób. Udział tych osób w Legionowskiej społeczności wzrósł w okresie 1995-2020 z 10,9% do 24,2%. Dane te wskazują jak bardzo potrzebne jest nakierowanie prowadzonych działań na grupę seniorów, którzy stanowią niemal ¼ mieszkańców Legionowa.

Odpowiadając na potrzeby w zakresie wolontariatu towarzyszącego dla osób starszych – rozpoczynamy swoje działania w mazowieckiej miejscowości.

Legionowscy seniorzy pragnący zbudować relację z drugim człowiekiem, opartą na życzliwości, uważności i trosce uzyskają informacje pod numerem telefonu: +48 506 914 837 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-16).

Osoby chętne poszerzyć grono wolontariuszy, zachęcamy do zgłoszeń na:
https://crm.malibracia.org.pl/wolontariusz/legionowo

 

Drugi człowiek zmienia wszystko.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie