Komunikat w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem wirusem COVID19
Aktualności > Komunikat w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem wirusem COVID19

Komunikat w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem wirusem COVID19

Komunikat w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem wirusem COVID19

Biorąc pod uwagę wzrost zachorowalności w Polsce oraz rekomendacje Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich podejmuje wszelkie konieczne środki ostrożności, by uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa COVID19 (koronawirusa) oraz by nie narażać osób starszych, pozostających pod opieką Stowarzyszenia na styczność z wirusem.

Informujemy, że:
  • W Stowarzyszeniu wdrożono pracę zdalną dla wszystkich pracowników i pracownic do 22 marca. Po tym czasie zostanie podjęta decyzja o jej ewentualnym wydłużeniu.
  • Wszystkie aktywności zbiorowe (spotkania, warsztaty, szkolenia) są zawieszone do dnia 29 marca. Po tym czasie zostanie podjęta decyzja, czy czas zawieszenia zajęć  ulegnie wydłużeniu.
  • Odwiedziny wolontariuszy mbU u osób starszych zostają ograniczone do niezbędnego minimum. Wolontariusze otrzymali precyzyjne wytyczne, jak mają zachować się w kontakcie z osobami starszymi.
  • Wolontariusze będą utrzymywać częsty kontakt telefoniczny z osobami starszymi, by monitorować ich kondycję psychiczną i stan zdrowia oraz wesprzeć w tych trudnych chwilach.
  • W przypadku, gdy podopieczny Stowarzyszenia nie znajduje się pod opieką DPS, pomocy społecznej oraz nie może liczyć na wsparcie zaprzyjaźnionych sąsiadów wolontariusze zrobią niezbędne zakupy artykułów spożywczych i higienicznych i dostarczą je „pod drzwi”,  z zachowaniem wytycznych przekazanych przez Stowarzyszenie.
  • Wierzymy, że sytuacja ulegnie poprawie, stąd na razie nie podejmujemy decyzji o anulowaniu akcji wielkanocnej. Ten czas jest dla seniorów wyjątkowo trudny i nie chcemy na zapas pozbawiać ich nadziei. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, będziemy inaczej wspierać naszych podopiecznych w świątecznym okresie. Bądźcie z nami! Będziemy Was o tym na bieżąco informować.
APEL! W tych trudnych chwilach, gdy to właśnie osoby starsze narażone są szczególnie na ekspozycję na wirusa, nie zapominajmy o nich i utrzymujmy z nimi kontakt częsty telefoniczny. 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie