Siedem schodów do radości

Dzięki osobom, które wspierają naszą akcję wakacyjną, wolontariusze mbU zabrali panią Helenę i panią Marię do Ogrodu Botanicznego. Obie od dawna nie wychodziły z domu.

mbU www2Pani Helena ostatni raz była w centrum miasta ponad 10 lat temu. W czasie drogi z ciekawością obserwowała zmiany jakie nastąpiły w miejscowości.Pani Maria poza mieszkaniem porusza się na wózku. Aby dostać się do windy musi pokonać siedem schodów, dlatego tak rzadko wychodzi z domu. Spojrzeć na piękne kwiaty w Ogrodzie Botanicznym to było moje marzenie – mówiła zachwycona pani Helena. Wreszcie mogłam przebywać wśród życzliwych osób i wesoło porozmawiać. Będę długo wspominać te chwile – podkreślała pani Maria.

Wycieczka była pełna emocji nie tylko dla podopiecznych, ale również dla wolontariuszy. Tak ten dzieńmbU www3 relacjonują Marta i Mateusz: Wybór miejsca był strzałem w dziesiątkę! Długi spacer zacienionymi alejkami ogrodu był niezwykle przyjemny, a wszechobecna roślinność pobudzała zmysły naszych dwóch sympatycznych podopiecznych - pani Helenki i pani Marii. Obie seniorki były zauroczone pięknem przyrody i intensywnością pachnących kwiatów – ochom i achom nie było końca! Wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem i deserem w miejscowej restauracji. Trudno nam było się rozstać – podopieczne było ogromnie wzruszone wspólnie spędzonym czasem.