Charytatywna inicjatywa graczy Nvidia na rzecz mbU

Gry komputerowe mogą służyć nie tylko rozrywce. Tkwi w nich także spory potencjał edukacyjny, a odpowiednio wykorzystane mogą posłużyć w szczytnym celu.

stream charytatywnyNvidia już po raz piąty poprowadzi charytatywny świąteczny stream gamingowy. W trakcie 60-godzinnej transmisji e-sportowcy oraz osobistości internetowe będą zbierać środki na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, aby wesprzeć naszych podopiecznych.
60-godzinna transmisja odbędzie się w dniach 13-15 grudnia na stronie Nvidii i weźmie w niej udział przeszło 60 gości związanych ze światem gamingu, w tym m.in.e-sportowcy kwestujący na rzecz potrzebujących. Firma zapowiedziała, że możemy spodziewać się zarówno streamów z typowych gier e-sportowych, produkcji klasy AAA oraz gier od niezależnych twórców.
W trakcie wydarzenia przewidziano też charytatywne licytacje przedmiotów z branży gamingowej, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ łączącego osamotnionych seniorów z wolontariuszami, który dotrzymują im towarzystwa i zapewniają wsparcie psychiczne w trudnych momentach życia.