3 czerwca o 19:00 #GRAMYDLASENIORÓW!

To druga edycja koncertu charytatywnego on-line, organizowanego przez Veritas Group oraz Fundację Veritas. Tym razem środki zbierane podczas koncertu zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Kopia GRAMYDLASENIOROWTym razem zagrają m.in. zespół Enej, Sławomir, Ramona Rey, Natalia Sikora, Kasia Dereń oraz Etna.

mali bracia Ubogich to przyjaciele starszych ludzi. Cieszy nas fakt, że seniorzy mają kolejnych przyjaciół, którym los starszych ludzi nie jest obojętny, dla których są ważni. - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Skala samotności starszych ludzi jest ogromna. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich przeprowadziło w 2018 r. badanie dotyczące sytuacji społecznej osób starszych,  z której m.in. wynika, że starszymi i samotnymi ludźmi w Polsce można by zapełnić miasto wielkości Białegostoku czy Katowic! Ta ich samotność jest o wiele dotkliwsza niż nasza ostatnia dwumiesięczna kwarantanna domowa związana z ogłoszeniem pandemii. – dodaje J. Mielczarek.

Jako, że epidemia dotyka najbardziej starsze i samotne osoby, które tą samotność teraz odczuwają bardziej niż kiedykolwiek, doszliśmy do wniosku, aby koncert tym razem odbył się właśnie dla organizacji, która pomaga takim osobom. Wybór Stowarzyszenia mali bracia Ubogich był w tym przypadku rzeczą oczywistą. - mówi Paweł Zabilski z Grupy Veritas.
Koncert online odbędzie się na facebookowym profilu Stowarzyszenia mali bracia Ubogich oraz Grupy Veritas już 3 czerwca (środa) o godzinie 19:00. Po szczegóły wydarzenia – kliknij tutaj -> 
Wystartowała też zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia. By zobaczyć kliknij tutaj ->