Zapraszamy na 66. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Tematem spotkania będzie „Usuwanie demencji poprzez samodzielną aktywację regeneracji mózgu”.

1369847707 4085 memory 1Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone pracy mózgu, wzmacnianiu pamięci i usuwaniu demencji metodami odbiegającymi od powszechnie przyjętych standardów myślenia. Będzie to spojrzenie na demencję poprzez odkrycie naukowe oparte na testach monastycznych.    
Temat odnosi się zarówno do osób, które mają problem z pamięcią, jak i do wszystkich, którzy chcą zadbać o swój dobrostan umysłowy, poprzez ćwiczenia pamięci i elastyczność myślenia. 
„Wzmocnij pamięć – usuń demencję” to tytuł książki prof. Geralda Hüthera, która będzie przedmiotem spotkania inicjatywy „Przystanek Alzheimer”. Autor publikacji odwołuje się do odkrycia naukowego, opisanego w literaturze przedmiotu jako testy monastyczne. Choć od tamtej pory minęły dwie dekady, dziś niewiele osób w dalszym ciągu zdaje sobie sprawę z badań Davida Snovdona. Badania prowadzone nad funkcjonowaniem mózgów zakonnic wykazały, że „istnieją ludzie, u których tkanki mózgowe są tak samo zdegenerowane i pełne złogów amyloidowych, jak w przypadku osób cierpiących na ciężkie przypadki Alzheimera czy demencji, a u których jednak – aż do późnej starości lub śmierci – nie występuje żaden ubytek pamięci lub inne symptomy otępienia”. Co jest powodem ubytków pamięci u jednej grupy osób, a co symptomem ich braku u drugiej grupy osób, będziemy się starali wykazać podczas szkolenia, zachęcając do metod i ćwiczeń, proponowanych przez prof. Geralda Hüthera.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Musioł – liderka „Przystanku Alzheimer”.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku, w godz. 17.30-19.30, w siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   
Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne.  Liczba miejsc ograniczona.