Usuwanie demencji poprzez samodzielną aktywację regeneracji mózgu - zapraszamy na spotkanie

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone pracy mózgu, wzmacnianiu pamięci i usuwaniu demencji metodami odbiegającymi od powszechnie przyjętych standardów myślenia. Będzie to spojrzenie na demencję poprzez odkrycie naukowe oparte na testach monastycznych.   

Tematem szkolenia będzie „Usuwanie demencji poprzez samodzielną aktywację regeneracji mózgu”. Temat odnosi się zarówno do osób, które mają problem z pamięcią, jak i do wszystkich, którzy chcą zadbać o swój dobrostan umysłowy, poprzez ćwiczenia pamięci i elastyczność myślenia.

„Wzmocnij pamięć – usuń demencję” to tytuł książki prof. Geralda Hüthera, która będzie przedmiotem spotkania inicjatywy „Przystanek Alzheimer”. Autor publikacji odwołuje się do odkrycia naukowego, opisanego w literaturze przedmiotu jako testy monastyczne. Choć od tamtej pory minęły dwie dekady, dziś niewiele osób w dalszym ciągu zdaje sobie sprawę z badań Davida Snovdona. Badania prowadzone nad funkcjonowaniem mózgów zakonnic wykazały, że „istnieją ludzie, u których tkanki mózgowe są tak samo zdegenerowane i pełne złogów amyloidowych, jak w przypadku osób cierpiących na ciężkie przypadki Alzheimera czy demencji, a u których jednak – aż do późnej starości lub śmierci – nie występuje żaden ubytek pamięci lub inne symptomy otępienia”. Co jest powodem ubytków pamięci u jednej grupy osób, a co symptomem ich braku u drugiej grupy osób, będziemy się starali wykazać podczas szkolenia, zachęcając do metod i ćwiczeń, proponowanych przez prof. Geralda Hüthera. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Musioł – liderka „Przystanku Alzheimer”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku, w godz. 17.30-19.30, w siedzibie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Warsztaty są bezpłatne.