A+/A-
1pro mbUwww4

Aktualności

Przepis na niezwykłą Wielkanoc

Kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy cały świat nabiera kolorów, kiedy wreszcie można poczuć ciepło, to znak, że coś się kroi, że szykują się wesołe, radosne dni, że zbliża się Wielkanoc.

A wiadomo, że jak Wielkanoc to i wielkie, gwarne śniadanie w rodzinnym gronie. Wspomnienia, śmiechy, małe sprzeczki i wielkie dyskusje oraz mnóstwo smakołyków, które czekają cały rok na ten jeden moment. Żadnego z tych elementów nie zabrakło na świątecznym śniadaniu dla podopiecznych stowarzyszenia ''mali bracia Ubogich''. Taką ucztę, zgodnie z najlepszym przepisem, mogliśmy zaserwować dzięki Wam. Dziękujemy!

Oprócz wielkanocnych specjałów, przy stołach pojawiły się świąteczne wspomnienia. To zaskakujące, jak wiele elementów Wielkanocy pozostaje bez zmian w szybkim, stale zmieniającym się świecie. Rok temu, czy 50 lat wstecz - menu i zwyczaje są niemal identyczne. Choć trzeba przyznać, o czym z zadumą opowiadali seniorzy, że niegdyś przygotowania do świąt trwały dłużej, a obecnie więcej elementów, dekoracji, przysmaków pojawia się w domach już gotowych. 

Ktoś nie wyobraża sobie Wielkanocy bez tradycyjnego żurku z jajkiem na śniadanie, ktoś inny nie może doczekać się serników, wielkanocnych bab i mazurków, jeszcze ktoś inny cały rok czeka na najlepszy deser świata - świąteczną paschę. Jest jednak taki składnik radosnych, doskonałych świąt, który dla wszystkich jest najważniejszy. To ''bycie razem'' - z rodziną, z przyjaciółmi, z ludźmi. 

Śniadanie wielkanocne z podopiecznymi Stowarzyszenia ''mali bracia Ubogich'' to właśnie taka okazja, żeby poczuć, że wszystko, co dobre, budzi się do życia. Zwłaszcza radość, przyjacielskie relacje i poczucie, że nie jest się samotnym.

- Tutaj czuję sie jak w rodzinie - wzrusza się jak co roku pani Jadwiga, której w tym roku towarzyszy Justyna, jej wolontariuszka.

Relacja: Remek Borczyk

Dziękujemy naszym Darczyńcom i Wolontariuszom. Bez Was nie byłoby to możliwe!
Specjalne podziękowania dla Martyny, Adama i Michała, naszych wolontariuszy, którzy uwiecznili te niezwykłe chwile na zdjęciach.