A+/A-
880x220 3

Aktualności

 • Pamiętajmy o nich.... - spotkanie "dla Kombatanta"

  17.03.2017 r.

  Bałam się tego spotkania...Okrucieństwa II Wojny Światowej, którą zaczęłam się swego czasu wręcz obsesyjnie interesować z uwagi na mojego Ojca Jana Radomskiego / 1907-1967/, żołnierza Armii gen. Andersa, z którą przeszedł cały szlak bojowy i służył jako sierżant w 1 pułku Artylerii Przeciwlotniczej przeraziły mnie na tyle, że zaczęłam uciekać...

 • Pierwsze spotkanie z kombatantami w projekcie „dla Kombatanta”

  19.12.2016 r.

  13 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „dla Kombatanta”. Spotkanie Wigilijne odbyło się w budynku Pasty w Warszawie, na spotkanie zostali zaproszeni kombatanci, przedstawiciele władz i organizacji kombatanckich.

 • Tutaj można poczuć się jak w domu – warszawska Wigilia „małych braci Ubogich”

  18.12.2016 r.

  Już za kilka chwil opadnie przedświąteczna gorączka, szał zakupów i wielkich przygotowań. Rozpoczną się święta, tak wyczekiwane, tak wymarzone i zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Ale takie marzenia i plany, jak to z marzeniami i planami bywa, często nijak się mają do rzeczywistości.

 • Warsztaty muzyczne

  06.11.2016 r.

  14 listopada, w poniedziałek o godzinie 11.30 zapraszamy podopiecznych, wolontariuszy i sympatyków "mbU" na warsztaty muzyczne, czyli kreatywne spędzanie wolnego czasu z wykorzystaniem muzyki, które poprowadzi pani Anna Siek:

 • Szukamy wolontariuszy do projektu „dla Kombatanta”

  13.10.2016 r.

  Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" i Fundacja Cultura Memoriae rozpoczęli realizację projektu „dla Kombatanta”, którego zadaniem jest wsparcie żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz innych kombatantów zmierzające do utrzymania ich samodzielności oraz przeciwdziałania ich osamotnieniu. Osoby starsze często spotykają wiele trudności w załatwianiu codziennych spraw, co powoduje ich złe samopoczucie i przyczynia się...

 • To był piknik pełen przyjemności!

  04.10.2016 r.

  W niedzielę 2 października świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizowało Jarmark Kreatywności w warszawskim Ogrodzie Saskim. Październikowa pogoda okazała się łaskawa: cały dzień świeciło słońce i było ciepło. Dopisali też goście – szacujemy, że tego dnia odwiedziło nas ok.

1 2 3 4 5 ... 57