"Wakacje jednego dnia" to cykl jednodniowych wycieczek dla naszych podopiecznych.

Otaczamy opieką kilkaset samotnych osób starszych z Warszawy, Poznania i Lublina. Na jedną wycieczkę w ramach Wakacji jednego dnia możemy zabrać ok. 20 seniorów. 
Bardzo zależy nam, by tego lata każdy z naszych podopiecznych miał szansę skorzystać choć z jednego prawdziwie wakacyjnego dnia. 

To jest możliwe! Wystarczy, że pokonasz nawet kilka metrów w naszej wyprawie na Kilimandżaro. WIĘCEJ TUTAJ >>

Ze względu na niepełnosprawność i wiek naszych podopiecznych, staramy się zminimalizować niedogodności związane z daleką podróżą. Dlatego na wycieczki w ramach "Wakacji jednego dnia" zabieramy seniorów najczęściej w miejsca oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, Poznania czy Lublina. Za każdym razem dokładamy starań, by nie zabrakło atrakcji: może to być krótki rzeczny rejs, zwiedzanie ciekawych obiektów, ognisko czy piknik.


Jakie są tegoroczne plany?

Warszawskich seniorów chcielibyśmy zabrać m.in. Ogrodu Botanicznego w Powsinie, do Puszczy Kampinoskiej, na wycieczkę piaseczyńską kolejką wąskotorową oraz do Fabryki Krówek. Lubelscy podopieczni Stowarzyszenia mają w perspektywie wycieczki do malowniczego do Kazimierza Dolnego, Warszawy czy na Puławy. Poznańscy seniorzy będą mogli poznać uroki Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, pojechać do Ostrowa Lednickiego, czy zwiedzić gród średniowiecznych machin i skansen miniatur w Pobiedziskach.

Byśmy mogli te plany w pełni zrealizować musimy wspólnie zdobyć Kilimandżaro. Wbrew pozorom to nie takie trudne, ale potrzebujemy dużej ekipy. Liczymy, że dołączycie do niej Wy i Wasi znajomi. Zatem do dzieła!

5895 m do zdobycia! 1m = 2,55 zł

zrzutka.pl/kilimandzaro

 

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznych wyjazdów >>