W Święta najważniejsza jest bliskość. Wesprzyj naszą kampanię wielkanocną.
Aktualności > W Święta najważniejsza jest bliskość. Wesprzyj naszą kampanię wielkanocną.

W Święta najważniejsza jest bliskość. Wesprzyj naszą kampanię wielkanocną.

W Święta najważniejsza jest bliskość. Wesprzyj naszą kampanię wielkanocną.

Wielkanoc to radosny czas, który tradycyjnie spędzamy w gronie najbliższych. Pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem, większość Polaków nie wyobraża sobie Świąt bez rodziny i wspólnego wielkanocnego śniadania. Przy tej okazji warto jednak pamiętać, że dla wielu starszych samotnych osób będzie to wyjątkowo trudny czas, bo właśnie wtedy brak bliskich boli najbardziej.

mbU Wielkanoc 2021 600x375 1 kopia2

Naszą tegoroczną akcję wielkanocną ilustruje film „Samotność”, który pokazuje jak wygląda świat tysięcy samotnych seniorów. Mija właśnie rok od kiedy pandemia COVID-19 zmieniła życie nas wszystkich. Wciąż żywo pamiętamy to, jak zostaliśmy zamknięci w domach. Ta izolacja stała się ogromnym wyzwaniem dla wielu osób. Dla samotnych seniorów, stała się kolejnym krokiem do całkowitego pogrążenia się w smutku i braku nadziei.

Od kilkunastu lat pomagamy samotnym seniorom w Polsce. Zapewniamy im to, czego potrzebują najbardziej – wsparcie emocjonalne i bliskość drugiego człowieka. Zawsze staramy się organizować dla naszych podopiecznych – starszych samotnych osób – spotkania przy świątecznych stołach. Tymczasem to już drugi rok, kiedy pandemia nam to uniemożliwia. A nasi seniorzy zawsze wyczekują ich z taką nadzieją... Nierzadko jest to dla nich jedna z niewielu okazji na wyjście z domu i spędzenie czasu w życzliwej atmosferze. Dlatego chcemy przynieść samotnym seniorom do ich domów wielkanocny koszyczek, a wraz z nim bliskość drugiego człowieka. Znamy sposób, aby w tym świątecznym czasie nasi podopieczni bezpiecznie spotkali się z innymi seniorami i wolontariuszami: zaplanowaliśmy kameralne wizyty wolontariuszy u podopiecznych. To będą wyjątkowe odwiedziny, podczas których – dzięki pomocy wolontariuszy – nasi seniorzy, niektórzy po raz pierwszy w życiu – przez kamerkę w telefonie porozmawiają z innymi seniorami i wolontariuszami.

Już 50 zł wystarczy, by ufundować samotnej starszej osobie wielkanocny koszyczek i zapewnić to, na co czeka najbardziej – bezcenne chwile spotkań przy wielkanocnym posiłku z wolontariuszem. Wystarczy przekazać darowiznę na stronie: www.malibracia.org.pl/wielkanoc lub dokonać bezpośredniej wpłaty na konto bankowe: 02 1600 1462 1818 9539 9000 0005. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie.

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie