Łódź. Kolejne miasto ma mapie mbU
Aktualności > Łódź. Kolejne miasto ma mapie mbU

Łódź. Kolejne miasto ma mapie mbU

Łódź. Kolejne miasto ma mapie mbU

Wspólna rozmowa, wspólne wypicie herbaty lub kawy, wspólny spacer, wspólne oglądanie zdjęć, czyli wspólne spędzenie czasu, podczas którego ta druga osoba otrzyma nie tylko wrażenie, ale także poczucie, że jest dla kogoś ważna, że jest ktoś, kto o niej pamięta… Na takiego rodzaju wsparcie ze strony wolontariuszy już wkrótce będą mogli liczyć łódzcy seniorzy.

W Łodzi mieszka obecnie ponad 180 tys. osób w wieku powyżej 60 lat. Każdego roku w mieście wiek 60 lat będzie osiągać kolejne od 11 tys. do 14 tys. osób. W 2030 r., przy założeniu niezmienności warunków zewnętrznych, udział osób w wieku 60+ w Łodzi wzrośnie z obecnych 26,2 procent do 33,3 procent.

- Pomysł zaproszenia do Łodzi Stowarzyszenia mali bracia Ubogich z ich sztandarowym programem OBECNOŚĆ wziął się z autentycznej potrzeby starszych osób kontaktu z drugim człowiekiem – mówi Celina Maciejewska, rzecznik ds. Seniorów w Łodzi. – Zarówno do mnie bezpośrednio, jak i do różnych organizacji pozarządowych, a także poprzez funkcjonujący w Łodzi Telefon Życzliwości docierały liczne sygnały na temat tego, jak bardzo łódzkim seniorom brakuje takiej, najzwyklejszej rozmowy z drugim człowiekiem. Pandemia znacznie zwiększyła liczbę takich telefonów, gdyż w pandemii samotność stała się dla seniorów jeszcze dotkliwsza.

Każdy senior, który czuje się samotny i chce spędzić czas z życzliwą, serdeczną i chętną do rozmów osobą może skontaktować się bezpośrednio pod numerem telefonu - 600 615 110 (od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 14).

Zapraszamy też wolontariuszy. Zainteresowani są proszeni o aplikację przez stronę internetową www.malibracia.org.pl/wolontariat

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie